Aktuálně

Domů   /   Zvyšování kvality ve vzdělání

Zvyšování kvality ve vzdělání

06. 05. 2009
Zvyšování kvality ve vzdělání

Plzeň – Cech obkladačů České republiky je společně se Silikátovým svazem a sdružením Stavebnictví a služby pro stavebnictví partnerem projektu Zlepšování podmínek pro výuku máločetných oborů vzdělání, zejména tvorbou odborných učebních textů, vytvořením podmínek pro dlouhodobé hostování odborníků z podnikatelské sféry a výměnou zkušeností středních škol organizovaných v Silikátovém svazu a profesních sdruženích.

Klíčové aktivity:

1. Tvorba a vydání 7 titulů učebnic pro žáky oborů Obkladač, Kamnář a Keramik, s využitím překladů zahraniční odborné literatury.

2. Zkvalitnění výuky odborných předmětů a odborného výcviku mj. tím,že odborné předměty,nebo jejich moduly,budou vyučovat špičkoví odborníci a specialisté z podnikatelské sféry.

3. Výměna zkušeností učitelů a žáků středních škol tj.pořádání výměnných pobytů,soutěží odborných dovedností, exkurzí, seminářů a workshopů, ale i prezentace máločetných řemeslných oborů vzdělání na výstavách, dnech řemesel a při obdobných příležitostech.

V rámci projektu bude pro Střední školu Horní Bříza pořízena didaktická, ICT a prezentační technika v objemu cca 380 tis.Kč.

zdroj: www.stredniskolahb.cz