Aktuálně

Domů   /   Zahajujeme sedmý ročník podnikatelských soutěží

Zahajujeme sedmý ročník podnikatelských soutěží

22. 04. 2012
Zahajujeme sedmý ročník podnikatelských soutěží

Sedmý ročník soutěží na podporu malého a středního podnikání o Ceny Hospodářských novin Vodafone Firma roku 2012 a Era Živnostník roku 2012 právě startuje!

Kromě nejlepší firmy a živnostníka vyhlašujeme soutěžní kategorie našich titulárních partnerů Odpovědná firma roku 2012 a Účetní roku 2012. Nedílnou součástí soutěží je také vyhlášení ankety o anticenu Absurdita roku 2012.

Do podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku a Era Živnostník roku se mohou přihlásit firmy a živnostníci působící v České republice s maximálním obratem 1,4 miliardy korun a alespoň dvouletou účetní historií. Soutěže jsou vyhlašovány na krajské úrovni (ve všech 14 krajích České republiky) i celostátně. Ocenění je svým rozsahem ojedinělou záležitostí. Účast v soutěžích je zcela bezplatná, tzn. soutěžící nehradí registrační ani jiný poplatek. Podnikatelské subjekty mohou být do soutěží také nominovány (svými známými, kolegy, zaměstnanci nebo zákazníky). Pro registraci či nominaci stačí vyplnit online formulář na webových stránkách www.firmaroku.cz nebo www.zivnostnikroku.cz.

A co mohou podnikatelé účastí získat? Kromě prestižního titulu je benefitem především rozsáhlá mediální publicita, která firmám či živnostníkům pomáhá se zviditelnit a získat tak nové zákazníky či obchodní partnery. Vítězové jednotlivých kategorií získávají dále věcné ceny a služby v hodnotě několik stovek tisíc korun jako bezplatný účet k podnikání s vkladem hotovosti, mobilní kancelář (telefony, notebooky), mediální kampaň, poradenské a konzultační služby od partnerů projektu.

Soutěžit o věcnou cenu je možné také během registrace – každý registrovaný účastník se může účastnit hry o dovolenou. Ten, kdo správně určí počet letošních účastníků soutěží, získá pro sebe a svoji rodinu 5denní dovolenou v Čechách podle vlastního výběru letní nebo zimní pobyt. Více o soutěži se dozvíte během registrace.

V rámci zahájení soutěží vyhlašujeme také tradiční anketu o anticenu Absurdita roku. Do této speciální kategorie jsou nominovány nejnesmyslnější administrativní povinnosti a překážky, které jsou kladeny podnikatelům. Tato iniciativa je velmi účinným nástrojem v boji proti byrokracii a za dobu své existence má konkrétní úspěchy: Díky anketě byla v minulosti zrušena řada nesmyslných nařízení, např. „vítězná“ Absurdita roku 2010 (povinnost nosit na úřad dokumenty, které úředníci mohou získat online) zrušila Česká správa sociálního zabezpečení prakticky okamžitě po jejím vyhlášení, nebo „vedení knihy jízd“, které bylo zrušeno v roce 2009. Pokud chcete upozornit na úřední povinnost, která vám nesmyslně komplikuje podnikání, nominujte ji do naší ankety! Startujeme 26. 4. v 11 hodin na Václavském náměstí happeningem na podporu českého podnikání. Výsledky ankety Absurdita roku 2012 veřejně vyhlásíme v listopadu 2012.

Titulárními partnery soutěží je společnost Vodafone Czech Republic a. s. a ERA. Vyhlašovatelem jsou Hospodářské noviny. Hospodářská komora je odborným garantem projektu a převzala záštitu nad projektem, stejně jako hejtmani a hejtmanky krajů České republiky. Mediálními partnery jsou: Česká televize, Média Bohemia, Radiožurnál.