Aktuálně

Domů   /   Obkladačská naděje jako CzechSkills 2022

Obkladačská naděje jako CzechSkills 2022

21. 04. 2022
Obkladačská naděje jako CzechSkills 2022

První profesní soutěž v rámci  CzechSkills 2022 proběhla v posledním březnovém týdnu v areálu dílen SOŠ Jarov v Praze.

18 žáků  odborných škol a učilišť napříč ČR změřilo své dovednosti a znalosti  na soutěži mladých obkladačů a zedníků. Na 3 denní akci týmy soutěžily v tandemu.

První den obnášel postavení resp. vyzdění zídky, kterou v následujících dnech obkládali soutěžící motivem dle zadání.

Praktické dovednosti však nebyly jedinou soutěžní disciplínou. Porota, složená ze zástupců Cechu obkladačů ČR, připravila také znalostní testy. Na dokončení pracovních úkolů byl stanoven časový limit, který však vyčerpal pouze 1 tým. Všichni soutěžící se soustředili už v průběhu prvního dne na maximální výkon. Týmy dokončily práci až 2 hodiny před vypršením časového limitu. Zatímco v testech byla úroveň srovnatelná, v praktické části činil rozdíl mezi  1. a 9. místem 37 bodů.

Obkladačská naděje se v letošním roce uskutečnila jako první profesní soutěž CzechSkills 2022, v rámci které sladili pořadatelé, partneři i soutěžní porota způsob zadání a hodnocení národních soutěží se standardy evropských profesních soutěží EuroSkills. V příštím  roce proběhne evropské mistrovství EuroSkills v Polsku, v roce 2025 v Dánsku. Naším společným cílem je, připravit na tyto soutěže reprezentanty ve věku 17 – 25 let, kteří obstojí v tvrdé mezinárodní konkurenci a budou tak s hrdostí a nadšením prezentovat svou profesi i Českou republiku.

Děkujeme všem partnerům, vzdělavatelům i profesním organizacím, které společně s námi podporují nastupující mladou generaci v zájmu o řemeslo v tradiční i té moderní podobě. Hlavní poděkování patří za poskytnutí hodnotných dárků pro soutěžící a materiálu na soutěž těmto firmám: RAKO, BAUMIT, CERESIT, BOTAMENT, MUREXIN, CEMIX, MONTOLIT, BAT nářadí, GENT a Xella CZ – která u nás zastupuje proslulou značku pórobetonu Ytong.

Více fotografií zde: