Aktuálně

Domů   /   Výsledky soutěže Obkladačská naděje 2023

Výsledky soutěže Obkladačská naděje 2023

04. 04. 2023
Výsledky soutěže Obkladačská naděje 2023

Dne 30.3. – 31.3.2023 se konala Obkladačská naděje XVI. pod hlavičkou CzechSkills 2023 v areálu Školícího centra RAKO závod Horní Bříza.

10  odborných škol a učilišť napříč ČR změřilo své dovednosti a znalosti  na soutěži mladých obkladačů a zedníků. Na 3 denní akci týmy soutěžily v tandemu.

První den obnášel postavení resp. vyzdění zídky, kterou v následujících dnech obkládali soutěžící motivem dle zadání.

Praktické dovednosti však nebyly jedinou soutěžní disciplínou. Porota, složená ze zástupců Cechu obkladačů ČR a mistra z jednoho učiliště, připravila také znalostní testy. Všichni soutěžící se soustředili už v průběhu prvního dne na maximální výkon.

Obkladačská naděje se v letošním roce uskutečnila jako první profesní soutěž CzechSkills 2023, v rámci které sladili pořadatelé, partneři i soutěžní porota způsob zadání a hodnocení národních soutěží se standardy evropských profesních soutěží EuroSkills. V tomto  roce proběhne evropské mistrovství EuroSkills v Polsku, v roce 2025 v Dánsku. Naším společným cílem je, připravit na tyto soutěže reprezentanty ve věku 17 – 25 let, kteří obstojí v tvrdé mezinárodní konkurenci a budou tak s hrdostí a nadšením prezentovat svou profesi i Českou republiku.

Děkujeme všem partnerům, vzdělavatelům i profesním organizacím, které společně s námi podporují nastupující mladou generaci v zájmu o řemeslo v tradiční i té moderní podobě. Hlavní poděkování patří za poskytnutí hodnotných dárků pro soutěžící a materiálu na soutěž těmto firmám: RAKO, BAUMIT, CERESIT, BOTAMENT, MUREXIN, CEMIX, MONTOLIT, BAT nářadí, GENT a Xella CZ – která u nás zastupuje proslulou značku pórobetonu Ytong.

Pořadí škol:

SOU stavební, Plzeň, Borská 55 – pracoviště Horní Bříza

1.místo

STtřední škola stavební a dřevozprac. Ostrava

2.místo

Střední škola strojní, stavební a dopravní Liberec

3.místo

Střední odborná škola Jarov

4.místo

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradec Králové

5.místo

Střední škola technických oborů Havířov

6.místo

Střední škola polytechnická Olomouc

7.místo

SPŠS ak. Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod

8.-9.místo

Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, příspěvková organizace

8.-9.místo

Střední škola stavební a strojní, Teplice

10.místo