Aktuálně

Domů   /   Veletrh FOR ARCH přilákal 70 tisíc návštěvníků

Veletrh FOR ARCH přilákal 70 tisíc návštěvníků

12. 10. 2012
Veletrh FOR ARCH přilákal 70 tisíc návštěvníků

Letošní stavební veletrh FOR ARCH se konal ve dnech 18. – 22. září a hlavním tématem již 23. ročníku této nejvýznamnější události ve stavebnictví v ČR byly novinky a trendy z oblasti nízkoenergetického stavění.

Akce přilákala téměř 70 tisíc lidí z řad odborné veřejnosti i zájemců o stavební průmysl a Cech obkladačů ČR zde měl společně se značkou Weber poradenské centrum.

Souběžně s FOR ARCHem proběhly také veletrhy FOR THERM, FOR ELEKTRO, BAZÉNY,SAUNY&SPA, FOR WASTE a FS Days.

Návštěvníky letošního veletrhu FOR ARCH a souběžných akcí zaujaly nejen expozice celkem 824 vystavovatelů z toho 54 zahraničních z 19 států na výstavní ploše 18.325 m2, ale také atraktivní doprovodný program. Největší zájem byl o účast na odbor konferenci „Nulové budovy – šance pro společnost?“ a konferenci „Dřevěné stavění“, jež se věnovala dřevostavbám jako možné cestě k nízkoenergetickému bydlení. Lákadlem byl také cyklus přednášek, filmových projekcí a workshopů „Pasivní domy – bydlení, které baví“ CENTRA PASIVNÍHO DOMU (partner tématu). Pozornost veřejnosti si získal workshop o rekonstrukcích „paneláků“ – „Co hrozí panelovým domům při neodborném zásahu?“ a konference o nakládání s nevyužitými průmyslovými stavbami „Křižovatky architektury“, jakož i konference „Bazénová keramika a stavební chemie“.

Areál PVA EXPO PRAHA navštívilo během pěti veletržních dní 69 357 návštěvníků. Počet vystavujících firem se oproti roku 2011 zvýšil o 7 %. „Z reakcí vystavovatelů je patrné, že se vyplatilo orientovat veletrh nejen na projektanty, inženýry a architekty, ale především na řemeslníky a koncového zákazníka. Akce sice přilákala méně návštěvníků, avšak zvýšil se počet uzavřených obchodů v průběhu veletrhu,“ vysvětluje Martin František Přívětivý, ředitel obchodního týmu veletrhu FOR ARCH. I přes nižší bilanci návštěvnosti oproti roku 2011 si FOR ARCH stále drží pozici nejnavštěvovanější veletržní události ve stavebnictví v ČR.

Příští ročník proběhne v termínu od 17. do 21. září 2013 a jeho ústředním tématem budou „rekonstrukce a revitalizace“. Souběžně s veletrhem FOR ARCH nově proběhne i veletrh FOR WOOD – veletrh dřevostaveb a využití dřeva pro stavbu.

www.forarch.cz