Aktuálně

Domů   /   Vedení HK ČR jednalo se zástupci živnostenských společenstev

Vedení HK ČR jednalo se zástupci živnostenských společenstev

14. 01. 2015
Vedení HK ČR jednalo se zástupci živnostenských společenstev

Vedení Hospodářské komory České republiky (HK ČR) v čele s jejím prezidentem Vladimírem Dlouhým se včera setkalo s téměř 20 zástupci Profesní unie stavebnictví, technických řemesel a technických zařízeních.

Jednání o aktuálních tématech stěžejních pro technické obory se zúčastnil i tajemník HK ČR Tomáš Vrbík. Za náš cech byl přítomen předseda cechu Roman Pommer, který je také viceprezidentem HK ČR.

HK ČR aktuálně sdružuje celkem 81 živnostenských společenstev dělených do 4 Profesních unií. Profesní unie stavebnictví, technických řemesel a technických zařízeních sdružuje 25 živnostenských společenstev.

Nejen velcí, ale i malí podnikatelé a především pak živnostníci jsou prioritou HK ČR, která hodlá prostřednictvím pravidelných setkáváních zefektivnit vzájemný vztah se společenstvy, deklaroval na jednání prezident HK ČR Dlouhý. Stěžejními tématy diskuse byla mj. podpora HK ČR v oblasti řemesel resp. spolupráce s odbornými školami, podíl HK ČR na tvorbě legislativy v rámci mistrovských zkoušek anebo problematika splatnosti faktur včetně placení DPH až ze zaplacených faktur.

zdroj: komora.cz