Aktuálně

Domů   /   V teplickém aquaparku se návštěvníci ohřejí

V teplickém aquaparku se návštěvníci ohřejí

22. 08. 2019
V teplickém aquaparku se návštěvníci ohřejí

Teplice mají teplou vodu nejen v názvu, ale už i v místním aquaparku. I choulostiví návštěvníci se tu ohřejí – voda v dětské části má totiž teplotu 33,5 °C. Teplický aquapark, jeden z historicky prvních podobných zařízení u nás, prošel zásadní rekonstrukcí. Během ní byla přistavěna nová hala s pětadvacetimetrovým plaveckým bazénem, zatímco v prostoru původního bazénu se zabydlel Dětský svět s moderními atrakcemi pro rodiny s dětmi. Zásadní proměnou prošlo i zázemí, které stejně jako Dětský svět rozzářily obklady RAKO. Teplické modro-žluté barvy tu doplnila červená a bílá. Výsledek stojí za to.

vybavený plavecký a rekreační areál nově využívá zdejší léčivé prameny: Bazény napájí termální voda, a ta se využívá i k vytápění. V Dětském světě, části určené pro vodní hrátky a odpočinek, tak dosahuje teplota vody 33,5 °C, teplota vzduchu je zde obdobná jako teplota vody.

 Odpočinek i sport zůstává

Sport a zábavu spojil teplický aquapark už v původním řešení, kdy 25metrový bazén s šesti drahami doplňoval jeden kruhový bazén s tobogánem. Během rekonstrukce a modernizace, která probíhala od podzimu 2017 do jara 2019, vznikl v původní bazénové hale Dětský svět s teplou vodou a spoustou moderních atrakcí věnovaný dětem a odpočinku. Centrálním prvkem zůstává tobogán o délce 61 m, který doplňuje brouzdaliště pro nejmenší, divoká řeka, široká skluzavka nebo třeba houpací jeskyně. Oddělený bazén délky 25 m se 4 drahami a teplotou 26 °C využívají sportovci z řad veřejnosti, škol i plaveckých oddílů. V Aquacentru Teplice nechybí sauny a parní lázně.

Šedo-černá u vstupu, zářivé barvy pro Dětský svět

Za modernizací i vzhledem nového Aquacentra Teplice stojí Ing. arch. Zdeněk Šťastný z ústecké firmy Projekty CZ, který se již v roce 1993 podílel na projektu původního vzhledu areálu. Ten nyní pro vstupní halu, centrální schodiště a chodby zvolil šedo-černé odstíny dlaždic RAKO sérií Stones ve formátu 30 x 60 cm a Kaamos formátu 10 x 10 cm.

Dětský svět a stejně i zázemí, jako jsou šatny, sociální zařízení, zázemí pro personál a plavecké oddíly, jsou o poznání veselejší. Syté barevné odstíny a kombinace lesklých a matných povrchů zde rozsvítily stěny i podlahy. „Odstíny, které jsou ve vstupní hale, sice vypadají elegantně, ale pro děti by nebyly ideální. Návštěvníci se sem jdou pobavit, odpočinout si, chtějí prostředí veselé, přátelské,“ říká k tomu Ing. arch. Zdeněk Šťastný.

Mozaika spojuje vzhled stěn v zázemí

Stěny v zázemí spojuje jednotná linka – pruh keramické mozaiky RAKO. „Doslova jsme oběhli všechny stěny mozaikou kombinující odstíny bílé, tyrkysové, tmavě modré, červené a žluto-oranžové,“ dodává Ing. arch. Zdeněk Šťastný. Bazénové tvarovky pro brouzdaliště v Dětském světě jsou ze série Pool.

Prostor před saunou v městských barvách

Teplické barvy, kterými jsou žlutá a modrá, se v kombinaci s bílou uplatnily na obkladech prostor před saunou, ale třeba i v pánských šatnách – na obkladech i skříňkách. Červené a světle modré tóny z mozaiky se opakují na obkladech dalších prostor v zázemí, v těchto odstínech jsou také skříňky dámských šaten. Architekt pro tyto interiéry zvolil objektovou keramiku RAKO, obkládačky COLOR ONE a hutné dlaždice COLOR TWO. Série RAKO OBJECT rovněž umožnila zajímavou kombinaci lesklých a matných bílých keramických ploch.

Informace o keramických obkladech a dlaždicích RAKO na www.rako.cz.