Aktuálně

Domů   /   Tréninkové centrum bude slavit 1. rok své činnosti

Tréninkové centrum bude slavit 1. rok své činnosti

13. 03. 2019
Tréninkové centrum bude slavit 1. rok své činnosti

Je to neuvěřitelné, ale Tréninkové centrum pro obkladače, které se nachází v DEPO 2015 Plzeň, má první rok za sebou. Svým zaměřením jde o ojedinělé zařízení, které poskytuje informace o nejnovějších postupech při obkládání, nejen pro obkladače, ale také pro prodejce, projektanty, ale také architekty.  Unikátnost tohoto centra je v tom, že je nezávislé a také prozatím jediné v Evropě. To, že je projekt zajímavý, dokládá jeho prezentace při výročním zasedání Evropské unie národních obkladačských svazů (EUF) v červnu 2019, které hostí Česká republika.

Hlavním zaměřením centra je nácvik dovedností při práci s velkými a tenkými formáty tzv. XXL slim A formátů 120×60 cm. Dalším směrem je také nácvik pokládky dlažby o tloušťce 2 cm technologií suché pokládky.

Projekt tréninkového centra je unikátní tím, že má

  • Nejnovější kompletní vybavení pro práci s XXL formáty
  • Vybavení pro pokládku dlažby pomocí terčů
  • Kurzy jsou vedeny zkušenými lektory, kteří se pravidelně zúčastňují mezinárodních školení

Kapacita centra je 10 – 12 osob, které pracují ve dvojicích. To umožňuje jednak dohled a pomoc trenéra, ale také odpovídající prostorové vybavení s nezbytným nářadím.

Pro ostatní typy seminářů je kapacita až 20 osob, aby byl dostatečný prostor pro předvádění a praktický nácvik.

Tréninkové centrum se postupně dostává do povědomí odborné veřejnosti, protože neposkytuje produktová školení, která mají všichni výrobci, ale je zaměřeno na získání praktických dovedností.

Za rok 2018 bylo realizováno celkem 12 aktivit s celkovým počtem 162 účastníků.

Pro rok 2019 se bude pokračovat v tomto trendu a přibydou další témata zaměřená zejména na praktické provádění hydroizolací podle nové normy a provádění dilatací. Postupně budou do programu zařazována další témata podle aktuálních potřeb praxe.

Cílem Tréninkového centra pro obkladače je připravovat obkladače profesionály.