Aktuálně

Domů   /   Společný seminář KIESEL a UPONOR

Společný seminář KIESEL a UPONOR

23. 02. 2011
Společný seminář KIESEL a UPONOR

Počátkem února se v pražském sídle firmy Uponor uskutečnil společný seminář výrobců stavební chemie KIESEL a výrobce podlahového vytápění Uponor.

Školení bylo určeno odborníkům z řad podlahářských a obkladačských firem, kteří se s podlahovým vytápěním na stavbě setkávají v podobě podkladu, na který jsou aplikovány další vrstvy podlah podle přání zákazníka.

Ing. Lukáš Dokoupil, technický specialista české pobočky, představil finskou firmu Uponor- jednoho z hlavních světových dodavatelů plastových potrubních systémů pro rozvody vody, topení a plošného vytápění. Podlahové vytápění Minitec z systému Home Comfort má díky extrémně nízké konstrukční výšce – 15 mm – pro zákazníky velkou přitažlivost nejen při rekonstrukcích. Uživatelé oceňují na systému Minitec především až 12% úsporu nákladů na vytápění a vysoký tepelný komfort, architekti pak otevřený obytný prostor bez omezení konvektory. Systém lze napojit na stávající okruh vytápění i pokládat jej na stávající povrch podlahy.

Konrad John, technik firmy Kiesel Bauchemie GmbH, pak na připravený model podlahového vytápění Minitec aplikoval samonivelační stěrku Servoplan P200 plus, která systém uzavře a připraví pro pokládku povlakových krytin, dlažby nebo parket. Spotřeba hmoty pro zalití systému je cca 25 kg/m2.

Účastníci semináře si tak mohli v praxi ověřit jednoduchost zpracování i rychlost schnutí této cementové stěrky. Pro pohodlnou nivelaci je důležité nechat rozmíchaný materiál několik minut odstát a pak znovu promíchat. Díky velmi nízkému vnitřnímu pnutí, možnosti nivelace od 1 do 30 mm, ai pevnostním vlastnostem, umožňujícím lepení parket, je produkt Servoplan P200 plus univerzálně použitelný pro všechny podklady i povrchy podlah na stavbě.

www.kiesel.cz