Aktuálně

Domů   /   SOLOPLAN-HF – minerální podlahová vysokopevnostní stěrka pro přímo využitelné podlahy

SOLOPLAN-HF – minerální podlahová vysokopevnostní stěrka pro přímo využitelné podlahy

17. 08. 2015
SOLOPLAN-HF – minerální podlahová vysokopevnostní stěrka pro přímo využitelné podlahy

SCHOMBURG rozšířil řadu výrobků SOLOPLAN o SOLOPLAN-HF. Jedná se o vyrovnávací podlahovou stěrku, ze které lze vytvářet přímo využitelné podlahy v interiéru i exteriéru.

Tato vysokopevnostní cementová samonivelační stěrka se aplikuje v tloušťce vrstvy 3-30 mm a při normálních okolních podmínkách (+23 °C a 50% relat. vzdušná vlhkost) je pochozí již po cca 3 hod. Již po 1 dni je podlaha pojízdná pro osobní automobily, po 3 dnech lze podlahu zatížit provozem těžkých vozidel, např. vysokozdvižnými vidlicovými vozíky.

Tento inovativní výrobek, vyvinutý odborníky na stavební hmoty z fy SCHOMBURG, je vhodný zejména na průmyslové podlahy, namáhané pěším provozem a pojezdem vozidel s tradičními dušovými, celopryžovými resp. bezdušovými pneumatikami. SOLOPLAN-HF lze s výhodou požívat i pro soukromé garáže, kutilské dílny či privátní společenské místnosti.

Systém je doplněn bezrozpouštědlovou impregnací REMISIL-SI. Vodný systém lze aplikovat poléváním a válečkováním na vyrovnaný povrch již po 5 hod., čímž se výrazně zvýší jeho odolnost vůči zašpinění. Pro vytváření dekorativních podlah jsou k dispozici vhodně sladěné směsi barevných čipsů INDU-DecorChips, kterými se nanesená podlahová vrstva posype ještě v čerstvém stavu. Nakonec se povrch zpevní aplikací 2-složkového bezrozpouštědlového uzavíracího nátěru INDUFLOOR-IB2255, který se nanáší zpravidla křížovými tahy až následný den.

SOLOPLAN-HF je založen na inovativní technologii fy SCHOMBURG v oblasti použitých pojiv – tzv. TopTEC technologii. Reaktivní proces tuhnutí šetří čas a dlouhé technologické přestávky již nejsou zapotřebí. SOLOPLAN-HF se nanáší na podklad, který se předem ošetří systémovou penetrací, buď ručně pomocí podlahové stěrky a přejede se ostnatým válečkem, nebo se použije šnekové čerpadlo. Oblasti napojení stěn a podlahy se opatří samolepicím okrajovým páskem RD-SK50, čímž se zamezí vzniku pnutí podlahové vrstvy. SOLOPLAN-HF má velmi nízký podíl emisí a je označen symbolem Emicode EC1+.

www.schomburg.cz