Aktuálně

Domů   /   Setkání VIP obkladačů RAKO 2016

Setkání VIP obkladačů RAKO 2016

23. 10. 2016
Setkání VIP obkladačů RAKO 2016

Industriální prostřední atelieru RAKO v Rakovníku vytvořilo tvořivé prostředí pro další setkání výrobce obkladů a dlažeb Lasselsberger s vybranými předními obkladači, aby je seznámilo s novinkami pro příští rok, kterými jsou velké formáty.

V úvodu setkání Petr Machoň, ředitel marketingu, zdůraznil zájem výrobce o trvalou péči a spolupráci s obkladači za účelem pravidleného informování jako součást jejich vzdělávání. Zdůraznil, že jejich péče je také zaměřena na učitele odborného výcviku, kterým se systematicky věnují pro zkvalitnění výuky u nové generace obkladačů.

Na setkání nás reprezentoval viceprezident Jiří Pavlíček, který informoval o činnosti cechu, jeho cílech a poděkoval hostiteli za péči o obkladače.

Program setkání VIP obkladačů byl velmi náročný. Po spotu RAKO NOVINKY 2017 pokračoval školitel Tomáš Heřman v představování nových formátů obkladů 90 x 30 cm a 90 x 60 cm s podrobným vysvětlením nároků na práci s velkoformátovým materiálem a nezbytným vybavením. V praktických ukázkách měli účastníci možnost se seznámit s nabídkou značek Raimondi, Rubi a Sigma. Součástí doprovodného programu byla i praktická ukázka zaměření koupelny s pokládkou velkých formátů.

Následovala exkurze do výrobního závodu RAKO III v Lubné a detailní seznámení s postupem výroby. Vyvrcholením celodenního programu byla podvečerní prohlídka Národního technického muzea v Plasích, kde je součástí stálé expozice o stavebnictví i část o výrobě keramických obkladů a dlažeb.