Aktuálně

Domů   /   Setkání s Österreichische Fliesenverband

Setkání s Österreichische Fliesenverband

16. 07. 2015
Setkání s Österreichische Fliesenverband

Součástí projektu „Správné praxe při obkládání keramikou, sklem a kamenem“ v programu Leonardo da Vinci jsou i pravidelné kontakty s partnery. Tentokrát v závěru měsíce června proběhlo dvojstranné setkání s rakouským partnerem.

Rakouský partner setkání věnoval velkou pozornost a zúčastnila se ho většina jejich členů představenstva. Ve vídeňském sídle firmy Henkel představil Österreichsche Fliesenverband svoji činnost ve třech oblastech:

  • Meine Fliese, které je zaměřeno marketingově na posílení spotřeby keramických obkladů a dlažeb,
  • Meine Technik, které je zaměřeno na technickou pomoc členům svazu, vydání Merkblattů, spolupráce při tvorbě norem, zkušebnictví.
  • Meine Ausbildung, které je zaměřeno na vzdělávání obkladačů, ale i instalatérů. Právě spolupráce se svazem instalatérů vytváří podmínky pro zvyšování kvality. V současné době je vzdělávání velmi intenzivní, protože v lednu t.r. byly v Rakousky vydány 2 nové normy týkající se obkládání a několik nových Merkblattů. Velmi zajímavé byly i informace o mistrovských zkouškách, které řídí hospodářská komora (WKÖ).

Díky projektu „Správné praxe při obkládání keramikou, sklem a kamenem“ byly navázány úzké partnerské vztahy nejen s Österreichische Fliesenveband, ale dalším významným partnerem SPV Schweizerische Plattenveband.