Aktuálně

Domů   /   RAKO obklady na stadionech pro MS ve fotbale v Kataru

RAKO obklady na stadionech pro MS ve fotbale v Kataru

31. 10. 2019
RAKO obklady na stadionech pro MS ve fotbale v Kataru

Podobu diamantu, který se ve dne třpytí a v noci září, má nový stadion v Kataru, jedno z herních míst světového poháru 2022. Qatar Foundation Stadium, známý také jako Education City Stadium, by měl být dokončen již letos. Společnost LASSELSBERGER pro tento významný projekt dodala 14.000 m2 obkládaček a dlaždic RAKO.

Stadion Qatar Foundation se staví ve školním městě, kde sídlí několik místních a zahraničních univerzit a výzkumných ústavů. Education City je iniciativa Katarské nadace pro vzdělávání, odtud tedy název stadionu. První plány na stadion byly představeny jako součást nabídky Kataru na Světový pohár, dokončení stavby se očekává již letos. Stadion bude mít kapacitu asi 40 000 míst, proto zde je možné pořádat zápasy až do čtvrtfinále na mistrovství světa. Po skončení MS budou stadion využívat univerzitní atletické týmy, ponechá si 25 000 křesel.

Pro Qatar Foundation Stadium dodala značka RAKO cca 14.000 m2 obkládaček Color One a keramických dlaždic série Rock a Color Two. Na další místo konání MS, stadion nesoucí jméno Al Thumama, již byly dodány dlaždice, např. série Trend, celkem přibližně 15 000 m2.

RAKO na všech kontinentech

Kromě těchto realizací aktuálně společnost Lasselsberger dodává české keramické výrobky třeba na stavbu nemocnice Farwaniah Hospital v Kuvajtu, nový hotel Kempinski v Dubaji, hotely Melia Playa Mujeres Luxuros Paraisos a Barcelo Rivera Playa Maya v mexickém Cancunu, hotel Novotel v Tunisku, aquapark v Maroku, stanici metra v Sofii, sportovní plavecký komplex v kanadském Halifaxu nebo projekt policejních stanic, škol a nemocnic v Ománu. Společnost Lasselsberger v současné době exportuje asi 70 % svých výrobků, a to do 67 zemí všech kontinentů.