Aktuálně

Domů   /   První kroky bruslařů a hokejistů vedou po dlaždicích RAKO

První kroky bruslařů a hokejistů vedou po dlaždicích RAKO

29. 02. 2024
První kroky bruslařů a hokejistů vedou po dlaždicích RAKO
Asi kilometr od metra Opatov se v loňském roce otevřel nejnovější a nejmodernější pražský zimní stadion ICEARENA Kateřinky. Multifunkční areál nabízí prostor celé škále ledových sportů. Na stavbě unikátní dvojhaly se podílela i česká značka RAKO, která dodala odolné keramické obklady pro silně zatížené podlahy, jako je například vstupní hala nebo restaurační provoz. Celkem se zde uplatnilo asi 1500 m2 keramických materiálů RAKO.
 
ICEARENA Kateřinky zahrnuje dvě ledové plochy, z nichž větší je určena pro hokej a menší primárně pro bruslení. Tuto menší plochu využívají také oddíly krasobruslení, školy a veřejnost. Stadion se nachází ve venkovním areálu sportovišť základní školy Ke Kateřinkám. Výstavba areálu ledových sportů začala v roce 2019, generálním projektantem byla společnost AED PROJECT.
 
Jeden celek, dva odlišné prostory
Architektonické řešení stadionu kombinuje dvě velké haly pro ledové sporty. Ty jsou odděleny středním traktem se šatnami z pohledového litého železobetonu. Ing. Arch. Ivana Kubešková (Glenn architekti) odlišila interiér těchto hal s ohledem na rozdílný charakter provozovaných sportů. V hokejové části se nachází nejmenší regulérní plocha pro lední hokej o rozměrech 26 x 56 metrů. Hala je na pohled čistě funkční s ocelovou konstrukcí zastřešení s trojbokými příhradovými oblouky s táhly. V interiéru se na jedné straně uplatnil pohledový beton, na druhé sendvičové PUR panely. Celý článek a více fotografií najdete zde.