Aktuálně

Domů   /   Pohodovou atmosféru plovárny dotváří RAKO mozaika

Pohodovou atmosféru plovárny dotváří RAKO mozaika

08. 03. 2019
Pohodovou atmosféru plovárny dotváří RAKO mozaika

Odstíny slunce, trávy i vody, ale i vyskládaná keramická mozaika připomínající déšť na okně, spoluvytvářejí oku lahodící prostředí plovárny ve slovenské Senici. Během rozsáhlé rekonstrukce se zastaralá plovárna změnila k nepoznání. Nové keramické povrchy dotvářejí celkovou atraktivitu interiéru, přitom jsou bezpečné a snadno čistitelné. Dodavatelem kompletního systému, keramických obkladů RAKO i stavební chemie RAKO SYSTEM, je společnost Lasselsberger.

Městská plovárna v Senici procházela rekonstrukcí od října 2016. Rozsáhlých stavebních úprav doznal exteriér objektu i interiéry. Dnes se uvnitř nachází nejen plavecký bazén o délce 25 metrů, ale i dětský bazén se skluzavkami, vířivka, 2 tobogany, solárium, klasická a parní sauna s ochlazovacím bazénkem. Poslední novinkou, na které se rovněž značka RAKO podílela, je nový interiér prostoru masáží. Celkem se uplatnilo na 2200 m2 obkladů RAKO. Plovárna je otevřena pro veřejnost každý den. Probíhají zde plavecké výcviky, trénují tu i plavci ze dvou plaveckých klubů. Objekt spravuje společnost Rekreačné služby mesta Senica.

Nová podoba objektu sa návštevníkom veľmi páči – je moderný, komfortný, s príjemným, farebne pekne zladeným interiérom. Jazdia sem ľudia zo širokého okolia, návštevníci veľa využívajú nové atrakcie,“ říká Lubomír Švrtecký, ředitel společnosti Rekreačné služby města Senica a doplňuje: „Výrazne vyšší štandard sa premietol aj na návštevnosti, ktorá sa zvýšila o viac ako 50 % – z pôvodných približne 48 tisíc návštevníkov ročne na až 74 tisíc.“

Interiér, kde nechybí příroda

Za pocitově uvolněným, prázdninově naladěným a pozitivně barevným vzhledem interiéru stojí tým projektantů a designérů. Povedlo se jim vytvořit interiér veselý a zároveň elegantní, vzdušný i stylově čistý. Uplatnily se barvy přírody, spojené s letní atmosférou, hlavně odstíny vody, slunce a trávy. Tím se také podařilo propojit interiér s exteriérem. Uvolněný dojem dodávají bazénové hale oblé křivky whirlpoolu a dětského bazénku, které také pocitově prostor odlehčily. V rámci spolupráce při navrhování interiéru připravil projektový tým RAKO technický návrh řešení, který splňoval normové požadavky. Konzultace v oblasti požadovaných technických vlastností výrobků poskytoval Ing. Ľudovít Bulla, který také zajistil odborný dohled při realizaci.

Keramika v bazénech i kolem nich

Velký bazén pro plavce byl při rekonstrukci doplněn dětským bazénem se skluzavkami. Ten získal prostor na levé straně původní tribuny. Hravost tomuto útočišti pro nejmenší dodává vzhled pirátské lodi s trojicí děl a umělou skálou. „Dřevěná“ část lodi je s ohledem na vlhké prostředí obložena keramickými dlaždicemi imitující dřevo ze série Board. Aby byl oddychový prostor pro malé i velké návštěvníky kompletní, zakousla se do původní tribuny z druhé strany ještě vířivka a tobogány.

Oba bazény mají keramikou obloženou vanu, čtvercové obklady ze série COLOR TWO jsou také na podlaze a schodech bazénové haly. Na podlahách se uplatnily dlaždice formátu 20 x 20 cm v odstínech světle modré a světle zelené, které oživuje bílá. Nechybí keramické bazénové tvarovky, konkrétně přelivové hrany ze série Pool. Stěny pokryly obkládačky ze série COLOR ONE.

Originální obklady v interiéru sprch

Osvěžení velkých ploch z obkládaček COLOR ONE a dlaždic COLOR TWO zajistila ve sprchách zajímavá mozaiková dekorace, která připomíná déšť odrážející se na skle. Tady si obkladači doslova vyhráli. Mozaiky ze série COLOR TWO si dle potřeby nastříhali, sestavili a znovu ručně lepili na síťky, tak aby jednotlivé kostičky vytvořily požadovaný motiv.

Modré, světle zelené a bílé obkládačky a dlaždice doplňuje v objektu senické plovárny ještě dlaždice Stones imitující kámen. Světle béžové dlaždice formátu 60 x 60 cm pokrývají podlahy u vstupu do objektu a vstupu k bazénu a dále ve vstupní hale. Stejný materiál, ovšem s protiskluzovým povrchem zvolil investor pro šatny a chodby v přízemí. Dále byly použité dlaždice série Sandy pro nový interiér masáží, a kromě toho také keramické dlaždice Taurus Granit v odstínech Nevada a Minerals pro rekonstrukci šaten a sprch v přilehlé sportovní hale.

Kompletní systém

Při úpravě podkladu a pokládce keramických obkladů a dlažeb se uplatnila i stavební chemie RAKO SYSTEM. Díky využití kompletního systému zajistil projektový tým společnosti Lasselsberger také technický dohled při realizaci. Skladba stavební chemie RAKO SYSTEM v prostoru senické plovárny zahrnuje penetrace a kontaktní můstky, dále vyrovnávací stěrky pro přípravu povrchu, hydroizolace, flexibilní lepidla, epoxidové a cementové spárovací hmoty, ale i profesionální čisticí prostředky.

Více o proměnách senické plovárny například zde:

https://www.youtube.com/watch?v=8zDUBhmqKfA

Informace o keramických obkladech a dlažbách RAKO na www.rako.cz.