Aktuálně

Domů   /   PCI-Alpencup

PCI-Alpencup

12. 07. 2022
PCI-Alpencup

Dobojováno. Po třech náročných dnech v pátek večer (8.7.) došlo k vyhlášení výsledků. Naši zástupci bratří Markové si vedli velmi dobře a porazili tým Švýcarska a zůstali těsně za minulými vítězi z Německa. Soutěž PCI – Alpencup byla jako malé mistrovství Evropy, kterého zúčastnili týmy Rakouska, Německa, Švýcarska, Francie, Jižního Tyrolska, Dánska a České republiky. Všechny konkurenční týmy před soutěží prošly speciálním tréninkem pod dohledem zkušených trenérů – expertů z World Skills.

Náš tým si opravdu nevedl špatně a splnil veškerá zadání. Pracovalo se s novými formáty. Obklad formátu 1200 mm * 600 mm s tloušťkou 5 mm, dlažba byla klasická 600 mm * 600 mm * 10 mm a mozaika 100 mm * 100 mm * 9 mm.

Při hodnocení se pracovalo s odchylkami 1 – 2 mm. Takže výsledky byly velmi těsné.

Je třeba vyzdvihnout práci bratří Marků, že nepodlehli atmosféře a podali velmi dobrý výkon za který se nemusí stydět. Jejich práce je vizitkou kvality, což jim může dále pomáhat. Jejich práce byla neustále pod dohledem kamer, protože soutěž byla silně mediálně podporovaná

Jaký byl PCI-Alpencup?

Jednoznačně úspěšná akce. Organizačně a materiálně profesionálně a mimořádně zvládnutá. Právě špičkové podmínky prezentují péči PCI o mladé obkladače. Za to je třeba PCI poděkovat, ale také se zamyslet nad tím, kdo nás bude reprezentovat v příštím ročníků, který bude zřejmě rozšířen o další země.

Poděkování patří i PCI CZ a zejména panu Janu Richtrovi, který o nás po celou dobu pečoval

Naše účast potvrdila, že máme dobré obkladače, ale také, že musíme o ně pečovat.

Bratrům Lukáši a Patrikovi Markovým přejeme hodně zdaru v jejich práci.