Aktuálně

Domů   /   Obkladačské naděje 2008 vychovali v Horní Bříze

Obkladačské naděje 2008 vychovali v Horní Bříze

18. 09. 2008
Obkladačské naděje 2008 vychovali v Horní Bříze

České Budějovice – David Hučko a Miroslav Janeček ze Střední školy v Horní Bříze získali včera titul OBKLADAČSKÁ NADĚJE 2008.

Soutěž pro učně z obkladačských škol se konala již počtvrté v Českých Budějovicích v rámci veletrhu Vzdělání a řemeslo. Soutěž odborných dovedností pořádal Cech obkladačů České republiky za materiálové podpory generálního partnerem cechu a.s. Lasselsberger (obklady a dlažba), hlavního partnera Henkel ČR, spol. s.r.o. (stavební chemie) a Schlüter Systmems (lišty).

Hodnotné věcné ceny pro jednotlivé soutěžící věnovali zástupci těchto značek: Botament, Ceresit, Codex, Kiesel, Rako, Schlüter Systmems, Schönox a Sopro.

Pro první tři školy bylo ještě připraveno profesionální nářadí značky deWalt v celkové hodnotě 21000 Kč ( pneu.kladivo, příklep.vrtačka, úhl.bruska). Pro vítěznou školu byl navíc připraven laser v hodnotě 5000 Kč od společnosti Natura Hradec a šek v hodnotě 10000 Kč na odběr stavební chemie Ceresit.

O výše uvedené ceny přijely „bojovat“ dvojice učnů ze škol z Horní Břízy, Humpolce, Jihlavy a Ostravy.

V úterý, na úvod prvního soutěžního dne, museli dvojice zvládnout písemný test, rozmyslet si praktickou část a zahájit jí. S testem 25 otázek se nejlépe vypořádali kluci z Humpolce, před Horní Břízou, Jihlavou a Ostravou. Praktická zkouška, která se skládala z obložení dřevotřískové stěny a podlahy dle grafického návrhu byla rozložena do dvou dnů a její provedení rozhodovalo o celkovém pořadí.

  1. David Hučko, Miroslav Janeček, Střední škola Horní Bříza
  2. Lukáš Bischof, Martin Bortel, Střední škola stavební a dřevozpracující Ostrava
  3. Lukáš Farka, Martin Frühauf, Česká zemědělská akademie Humpolec