Aktuálně

Domů   /   Obkladačské naděje 2007 jsou z Ostravy

Obkladačské naděje 2007 jsou z Ostravy

20. 09. 2007
Obkladačské naděje 2007 jsou z Ostravy

České Budějovice – Včera skončil třetí ročník dvoudenní učňovské soutěže OBKLADAČSKÁ NADĚJE 2007, která se konala v rámci největší veletržní prezentace škol s názvem Vzdělání a řemeslo.

Letošního ročníku se zúčastnili učni třetích ročníků z Horní Břízy, Loun, Hradce Králové, Ostravy a Havířova. Soutěžící přivítal Jaroslav Froulík z Ministerstva školství ČR a Josef Zajíček, obchodní ředitel společnosti Lasselsberger a první místopředseda Cechu obkladačů ČR.

Na úvod soutěžního dne museli soutěžní dvojice (každá škola mohla nominovat pouze jednu) zvládnout písemný test a pak v časovém limitu obložit stěny a podlahu připravených kójí. Soutěž odborných dovedností pořádal Cech obkladačů České republiky za podpory generálního partnerem cechu a.s. Lasselsberger a hlavního partnera Henkel ČR, spol. s.r.o. Přidružení členové cechu Botament, Mapei, Schlüter Systmems, Schönox, Sopro a Uzin věnovali soutěžím hodnotné věcné dary.

Vítězné dvojice vyhrály navíc svým školám dary od společnosti FLEXIT, která věnovala profesionální vrtáky do dlažeb a obkladů Marcrist PG 850 v celkové hodnotě 32 000 Kč a vítězná Střední škola stavební a dřevozpracující Ostrava obdržela od společnosti HENKEL ČR speciální dárkový poukaz v hodnotě 10 000 Kč na odběr stavební chemie CERESIT.

  1. Martin Vinkler, Tomáš Kořonek, Střední škola stavební a dřevozpracující Ostrava
  2. Michal Rjabi, Ondřej Pojer, SOU Horní Bříza
  3. Radim Richter, David Mrakvia, Střední škola technických oborů Havířov