Aktuálně

Domů   /   Obkladačská naděje 2010

Obkladačská naděje 2010

20. 10. 2010
Obkladačská naděje 2010

Dějiště největší obkladačské soutěže v ČR se letos přesunulo z Českých Budějovic do Olomouce na Střední školu polytechnickou.

Dnes skončila dvoudenní dovednostní soutěž, kterou jsme pořádali za materiálové podpory společnosti Lasselsberger, která dodala obklady a dlažbu značky RAKO. Stavební chemii Ceresit poskytl generální partner cechu, společnost Henkel ČR. Soutěže se účastnilo rekordních osm dvojic ze škol z Brna, Havířova, Horní Břízy, Hradce Králové, Humpolce, Jihlavy, Olomouce a Ostravy.

Pro soutěžící byl nejdříve připraven písemný test, který prověřil jejich teoretické znalosti, a pak již následovala praktická zkouška, která byla rozdělena do dvou dnů.

Nejlépe si v soutěži vedli reprezentanti Horní Břízy jmenovitě Viktor Petřík a Václav Šmídhámer, kteří své škole vyhráli mostovou pilu na dlažbu NORTON Clipper TR 201 a pro sebe získali např. spirálovou pilu (frézku) Rotozip, aku vrtačku nebo nástroje RUBI. Na druhém místě se umístili domácí zástupci – Martin Vláčil a Leoš Havlena. Olomoucká škola byla oceněna velkou řezačkou TopLine 630 a žáci např. přímočarou pilou nebo přehrávačem MP3. Daniel Suchý a Matěj Halák z Humpolce obsadili bronzovou příčku a mezi cenami byl např. aku šroubovák. Do jejich školy putuje čárový laser Bosch a malá řezačka Kaufmann.

I pro ostatní soutěžící tovaryše obkladačského řemesla byla připravena řada věcných cen, takže i ti poslední neodjeli s prázdnou a v dárkových taškách našli např. fleecové mikiny nebo montérky. Velké poděkování patří dárcům cen – Saint Gobain Abrasives, Ceresit, LB Ceramic system, Robert Bosch odbytová, BAT nářadí, RUBI, Mapei, Kiesel, Weber Terranova, Schönox a Rako.