Aktuálně

Domů   /   Obkladačská naděje 2009

Obkladačská naděje 2009

04. 10. 2009
Obkladačská naděje 2009

České Budějovice – Jubilejní pátý ročník učnovské soutěže Obkladačské naděje 2009 se opět konal v rámci veletrhu Vzdělání a řemeslo.

Soutěže se účastnilo sedm škol (nejvíce za celou dobu trvání soutěže) a vítězem se stali Václav Säckl a Tomáš Kupka ze Střední školy v Horní Bříze.

Pro učně z Havířova, Horní Břízy, Hradce Králové, Humpolce, Jihlavy, Ostravy a Teplic byl nejdříve připraven písemný test, který prověřil jejich znalosti a pak již následovala praktická zkouška, která byla rozdělena do dvou dnů. Pro vítěze měla Hospodářská komora ČR připraveny nominační listy na mezinárodní soutěž v odborných dovednostech EuroSkills 2010, která se uskuteční 23–26. 11. 2010 v portugalském Lisabonu (kdo bude reprezentovat ČR na pozici obkladače v týmu „Stavba domku“ rozhodne cech v příštím roce).

1.místo: Václav Säckl, Tomáš Kupka

2.místo: Jan Pencek, Marek Sidzina

3.místo: Jan Horáček, Martin Žwaka

Pro školy na stupních vítězů byly připraveny řezačky značky MONTOLIT a absolutní vítěz si také odnesl ROTOZIP tzv. spirálovou pilu, nástroj umožňující precizní řezání a vyřezávání otvorů prakticky libovolných tvarů, a to i do velmi tvrdých materiálů (dlaždice, obkládačky). Všichni soutěžící byli za svou snahu oceněni věcnými dárky, které věnovali zástupci následujcích značek – Botament, Ceresit, Kiesel, Mapei, Murexin, RAKO, Robert Bosch odbytová Schönox, Sopro, Uzin a Weber Terranova.

Soutěž odborných dovedností ve dnech 30. září a 1. října pořádal náš cech za materiálové podpory generálního partnera Lasselsberger a hlavního partnera Henkel ČR.