Aktuálně

Domů   /   Obkladačská naděje 2005

Obkladačská naděje 2005

23. 09. 2005
Obkladačská naděje 2005

České Budějovice – Ve dnech 20. a 21. září se v rámci 11. ročníku výstavy Vzdělání a řemeslo, uskutečnil první ročník soutěže odborných dovedností „Obkladačská naděje 2005″.

Soutěž organizoval Cech obkladačů ČR společně s generálním partnerem cechu a.s. Lasselsberger. Přestože se ve stejném termínu konal v Praze – Letňanech stavební veletrh For Arch a mezinárodní finále SUSO, zúčastnily se soutěže v Českých Budějovicích 4 dvojice chlapců 3. ročníku ze SOU Ostrava, Brno – Bosonohy, Hradec Králové a Horní Bříza. Soutěž měla část teoretickou (písemný test) a část praktickou, při které v časové normě 8 hodin chlapci obložili stěny a podlahu připravených sádrokartonových kójí. Předsedou odborné poroty byl pan František Loudin, cechmistr pro Jihočeský kraj, členy pak všichni učitelé odborného výcviku (dříve mistři odborné výchovy) doprovázející soutěžící.

Hodnotitelé neměli jednoduchý úkol, protože všichni soutěžící se snažili odvést co nejlepší výkony. Zejména rozdíly mezi pracemi soutěžících z Ostravy a Horní Břízy byly minimální.

Za to, že soutěž měla velice dobrou úroveň a proběhla bez jakékoli mimořádné události zaslouží poděkování jak soutěžní dvojice, tak jejich učitelé. Za osobní podíl na realizaci soutěže patří poděkování p. Loudinovi a zástupcům společnosti Lasselsberger – Štolfovi, Šestákové a Volfovi. Také přítomnost dvou ředitelů SOU, Ing. Štursy a Mgr. Sudy určitě přispěla k odborné i společenské úrovni soutěže.

  1. Beránek Martin, Urban Josef
  2. Opekar Jan, Polák Michal
  3. Sysel Martin, Vágner Milan