Aktuálně

Domů   /   Nové série obkladů a dlažeb RAKO

Nové série obkladů a dlažeb RAKO

16. 02. 2010
Nové série obkladů a dlažeb RAKO

Stavební sezóna, i když počasí tomu zrovna neodpovídá, brzy vypukne a my všichni, ať už výrobci, prodejci nebo koncoví spotřebitelé, máme plné ruce práce.

Společnost Lasselsberger právě uvádí na trh nové série obkladů a dlažeb značky RAKO pro rok 2010. Jedná se o kompaktní, promyšlenou a trendovou kolekci, u které věříme, že bude udávat styl v bytové keramice nejen v českém designu.

PARIS Elegance spojená s pařížskou noblesou

Už samotný název série vyjadřuje eleganci slibující ještě něco navíc. Vzrušující, nezapomenutelná, originální, taková je Paris pro většinu z nás. Takovou koupelnu vám nabízíme.

Obkladačky v moderním formátu 19,8 x 39,8 cm vás okouzlí trendovou kombinací bílé, tyrkysové a tmavě hnědé. Stejně tak ovšem Paris umožňuje nadčasovou klasiku: bílá, červenohnědá a tmavě hnědá. Základní obkládačky jsou díky svému „oživenému“ originálnímu povrchu zdobným základem sami o sobě, reliéfní povrch oživují stékající kapičky vody. Série Paris nabízí dva typy listel v barvách základů s povrchem pokrytým třpytivými korálky, první 6 x 19,8 cm s výrazně zvlněným povrchem a, druhý elegantně štíhlý typ o rozměru 1,5 x 39,8 cm. Tajemství harmonie série Paris vnáší do prostoru celoplošný dekor, který má na sobě korálky v barvách základních obkladaček a položením do plochy může tvořit i celý závěs. Budete-li kombinovat celoplošné dekory s rozevlátým neukončeným korálkovým motivem na hnědém základu, bude efekt závěsu dokonale kontrastní. Přenesete se ve svých myšlenkách do Paříže, města módy. Pokud si dekoraci dopřejete na bílém základu, můžete se podívat imaginárně „za stěnu koupelny“. Tyto efekty oceníte až ve své koupelně! Pokud dáváte přednost jednoduchosti, pak můžete použít celoplošný dekor v pruzích. Paris vás vždy nadchne množstvím úžasných možností, záleží jen na vaší představivosti.

Obkladačky doplňují kalibrované dlaždice série Spirit, 44,5 x 44,5 cm v hnědé a bílé barvě. Charakteristickým znakem podlahy Spirit je homogenní povrch jemné textilie, který propojuje stěny s podlahou a vnáší tak noblesu do celé koupelny. Všechny dlaždice série Spirit jsou nabízeny jako kalibrované, což je předurčuje pro v současnosti nejmodernější způsob pokládání s velmi úzkou spárou 1-2 mm. Úzkou spáru umocní světelné reflexe detailně propracovaného povrchu. Paris vás okouzlí svým přirozeným designem, rozehraje stejně jako ve skutečnosti vaši představivost a při pohledu na ní se vám nabízí nevšední zážitek.

Paris vyzařuje lehce romantickou i luxusní atmosférou – elegantní kombinace bílé, tyrkysové a tmavě hnědé -„oživený“ originální povrch obkládaček – celoplošné dekory s rozevlátým neukončeným korálkovým motivem – efekt závěsu

REMIX Mix toho nejlepšího

Trendy se mění téměř každý měsíc. Po dlouhých letech ale dochází k obecnému „přesycení“ minimalismem, strohými tvary a monotónními barvami. Proto je tu moderní, hravá a barevná série Remix za skvělou cenu. Obkladačky 25 x 33 cm s jemně reliéfním povrchem svou strukturou připomínají přírodní povrch, kůru. Imitace povrchu kůry předurčila také moderní teplou škálu pastelových barev – oranžová, zelená a kombinační světle béžová. Chladnější tóny nabízí varianta modrá s kombinační sněhově bílou obkladačkou.

Protože se stále těší oblibě celoplošné dekorace „ala“ tapeta, nabízí tato série celoplošný dekor listů v bílé a béžové barvě. Dekorace s florálním motivem mohou ozdobit např. jednu stěnu, zatímco ostatní plochy jsou v základní nebo odlišné barvě série. Motiv listů neomezuje pokládku jak v horizontálním, tak ani vertikálním ložení, navazuje v obou směrech. Další variantou dekorace je listela 11,8 x 33 cm (bílá, krémová) ve stejném designu listů jako celoplošný dekor. Jednobarevná stěna koupelny jedním nebo více proužky příjemně rozkvete, pokud se rozhodnete pro střízlivější řešení než je celoplošný tapetový dekor.

Následující dekorací jsou listely 4,5 x 25 cm v pěti základních barvách s opticky zajímavým geometrickým designem, který zjemňuje perleťový povrch. Další varianta kombinace základní obkladačky s moderní listelou.

Pro milovníky klasiky, ale také pro efektní i efektivní řešení detailů v koupelně, jsou v této sérii také dva typy reliéfních listel neboli bombat. Jak římsovka typu R ve formátu 5 x 25 cm a tak tenká listela typu U 2,3 x 25 cm.

Glazované dlaždice Remix jsou ve formátu 33,3 x 33,3 cm ve třech barvách, matné s vrchním lesklým tiskem. Velmi efektní, skvělé na údržbu, za super cenu. Koupelna Remix je odpovědí na požadavky našich věrných zákazníků. Budeme se těšit, že důmyslně propracované barevné varianty a dekorace za skvělou cenu potěší mnoho klientů.

Moderní, hravé obkladačky jasných barev – reliéfní povrch imitující kůru – teplá a studená barevná škála obkladaček – celoplošná dekorace „ala“ tapeta s designem listů – reliéfní bombata pro dokonalé řešení detailů v koupelně – matné dlaždice s vrchním lesklým tiskem.

ABSOLUT Design edition

Série vychází vstříc současným trendům – maximalizaci formátu obkladu s jednoduchými dekory v minimalistickém pojetí. Letošní novinkou je dekorace Absolut ve dvou barevných modifikacích, ta se dá kompletovat jak se základní bílou obkládačkou Combi, tak s dlaždicemi Frostica. Výsledný efekt, harmonický soulad jemného dekoru s jednotlivými prvky, je skutečně nádherný. Velkoformátová kalibrovaná bílá lesklá obkládačka Combi má rozměry 29,8 x 59,8 cm. Květinový dekor Absolut s kresbou lilie je absolutním oživením každé koupelny. Dekor 59,8 x 59,8 cm rozehrává v obou verzích dvě barevné škály, fialovou se světle tyrkysovou nebo oranžovou se zelenou. Tyto škály pak dokonale korespondují s příslušnými dlaždicemi Frostica. Ty nemusí být použity jen pro podlahu. Zajímavým efektem, hrou světel a stínů může být položení dlaždic Frostica na stěnu právě v kombinaci s Combi a dekorem Absolut, čímž je optická hra povrchů a barev dotažena k dokonalosti. K dekoru je nabízena také listela formátu 8,7 x 59,8 kombinující barvy dekoru Absolut i dlaždic Frostica. Předností této série je variabilita jednoduchého základu s luxusní dekorací v horizontálním i vertikálním ložení obkladu. Právě díky kombinaci velkorysých formátů získává koupelna exklusivní charakter. Použití velkoformátových obkládaček a dlaždic minimalizuje množství spár v koupelně, což dává příležitost elegantní dekoraci Absolut jedinečně vyniknout.

Design lilie, „královny květin“, podporují elegantní křivky a jemné barvy dekoru Absolut. Právě okouzlující lilie rozehraje, stejně jako v přírodě, naši představivost a při pohledu na ní se nám nabízí nevšední zážitek.

Absolut, to není pouze jediný květ. Z jeho designu vychází celá série v jednotném duchu.

Půvabný květ lilie vykouzlí přirozenou atmosféru – bílá obkladačka nechá vyniknout jemnou kresbu dekoru a dlažby – trendové barvy dlaždic v barevné harmonii s dekorem – originální dekorace povyšuje celou sérii do sféry luxusu

CONCEPT Harmonie kompozice

Série Concept je kompromisem mezi estetickou přitažlivostí a dokonalou účelností. Bohatá kolekce poskytuje mnoho kombinací obkladu, dekorace a dlažby, které spolu perfektně barevně harmonizují.

Série nabízí studené (světlá, střední, tmavě šedá ) a teplé (béžová, mocca, hnědá) varianty jednobarevných matných obkladaček ve formátech 19,8 x 39,8 cm a 25 x 33 cm, které doplňuje v obou formátech kombinační bílá obkladačka. Designově nenápadné a přitom velmi specifické jsou tři varianty dekorací Celine, Monopoli, Akcent a Interia. Jejich dokonalost je v přirozeném splynutí obložených ploch nebo jednotlivých kompozic. Celá série včetně dekorací je postavena tak, aby si vybral zákazník dávající přednost strohému minimalistickému stylu stejně jako člověk upřednostňující přírodní barvy či moderní styl.

K dekoraci Monopoli nabízíme pro formát 25 x 33 cm listelu 4,5 x 25 cm s abstraktní ruční kresbou, barevně ladící se základními obkladačkami. Pro formát 19,8 x 39,8 cm je ve stejném designu také celoplošný dekor na světle béžovém a světle šedém základu.

Dekorace Celine zaujme dvěma typy listel, 5,3 x 25 cm, v šedé a hnědé barvě. Nápadná a zároveň elegantní listela upoutá vaši pozornost stejně jako druhý typ listely o rozměru 5,3 x 39,8 cm. Tu lze díky modulovému formátu použít v obou směrech pokládky, eventuálně i klasickým způsobem, tzn. křížením za použití čtvercového prvku 5,3 x 5,3 cm. Tento je vhodně využit také jako vkládaný střed u další dekorace, a to u celoplošného dekoru 19,8 x 39,8 cm, kde se kombinuje s dalším vkládaným středem 5,3 x 10,4 cm s jemným florálním motivem.

Reprezentativní, jednoduchý typ dekorace s podnázvem Akcent nabízí dekor ve formátu 25 x 33 cm s prořezovými drážkami, ideálně v kombinaci se skleněnými listelami. Dekorace s prořezy opticky zaujme po finálním vyspárování ve větší ploše, kdy je základní formát odlehčen rozdělením na menší formát. V minimalistické, čisté designové linii s těmito dekory jsou úzké (1,5 x 25 cm) oranžové či sytě červené skleněné listely korespondující s teplými nebo chladnějšími tóny obkládaček.

Dekorace Interia má luxusní nádech díky celoplošnému dekoru s perleťovým efektem. Brilantní listrová granílie tvoří na dekoru elegantní proužky. Dekoraci doplňuje modulová listela 4,3 x 39,8 cm v mixu základních barev série, kterou je opět možné použít jak pro vertikální tak i horizontální pokládku. K této dekoraci jsou dodávány také reliéfní bombata, římsovky profilu R, v šesti barevných modifikacích.

Glazované dlaždice, 33,3 x 33,3 a 45 x 45 cm, zapadají barevně a rozměrově do celého konceptu pro maximální variabilitu této obsáhlé série. Dlažba přírodních barevných tónů zaujme nenápadnou kresbou a „oživeným“ povrchem, kterou umocňuje kontrast drobného lesklého tisku na matném povrchu.

Mnoho přitažlivých kombinací obkladu, dekorace a dlažby – čtyři varianty dekorací Celine, Monopoli, Akcent a Interia – nový typ dekorace Akcent ve formátu 25 x 33 cm s prořezovými drážkami – série, v které každý najde to, co hledá

DEFILE Pokušení pro celý dům

Série Defile představuje moderní sérii charismatického designu pro vytvoření stylově čistého prostoru. Zájem zákazníků nás již podruhé inspiroval k doplnění a vylepšení stávající série. Výraz série Defile je na první pohled skromný, ale celkové vyznění působí harmonicky. Krása jednotlivých prvků série je v jejich jednoduchosti.

Nepotřebuje exhibici tvarů a stylů, jeho síla je zjevně v tom, že nechává vyniknout rafinovanou krásu keramického povrchu. Proto i doplnění o mozaiku 4,7 x 4,7 cm je v barvách shodných se základními dlaždicemi. V koupelně je ideální dekorací formou bordury, kdy si můžete díky snadné manipulaci se síťkou , na které je mozaika nalepena, oddělit požadovaný počet řad mozaiky. V kuchyni vám i malé množství může zpestřit velký formát základních dlaždic nebo vyřešit problematicky obložitelné místo, niku, polici, krb atd. Stěny se často dekorují mixem více formátů, ale v jednotném designu. Proto je mozaika nezbytným doplněním stávající série i pro ty, kteří hledají vzkříšení jinak minimalistického interiéru. Metalické hnědé, světle béžové a béžové dlaždice mají formát 29,5 x 59,5 cm a 44,5 x 44,5 cm.

Všechny prvky série Defile jsou kalibrované, což umožňuje pokládání s úzkou spárou. Defile je sázkou na jistotu pro vytvoření efektního interiéru, ať se už jedná o kuchyni, koupelnu, podlahu nebo polyfunkční interiér v celém bytu.

Mozaika 4,7 x 4,7 cm korespondující se základními barvami dlaždic – kontrast velkého formátu s mozaikou tvoří dokonalý celek – bezpečná volba s jistotou dokonalého stylu interiéru i exteriéru

SANDSTONE PLUS Oblíbený design v novém rozměru

Série Sandstone, stálice v nabídce RAKO, získává do další sezóny opět zásadní impuls. Série je obohacena o dva typy řezané mozaiky 4,7 x 4,7 cm. Barevná škála dlaždic (bílá, šedá, antracitově černá, béžová a hnědá) předurčila první typ mozaiky, jenž vznikl náhodným mixem všech barev základních dlaždic. Druhý typ jednobarevné mozaiky 4,7 x 4,7 cm koresponduje s barvami základních dlaždic pro moderní styl dekorování ve všech aplikačních segmentech. I malé množství mozaiky coby dekorace může váš koupelnový či kuchyňský prostor posunout k úplné dokonalosti. V souladu s trendy se ukazuje, že tato původně podlahová série je oblíbená pro kompletní obložení koupelny, kde může mozaika právem vyniknout. Jemné intarzie na mozaice skvěle „rozehrají“ celou koupelnu, což ocení až sám majitel. Nadčasová mozaika může zdobit interiér od podlahy ke stropu nebo může být kombinujícím dekoračním prvkem ke kalibrovaným dlaždicím ve formátu 44,5 x 44,5 a 29,5 x 59,5 s probarveným střepem. Barevná škála dlaždic je přizpůsobena ke vzájemným kombinacím studených nebo teplých odstínů barev. Díky kalibraci hran je možné kombinovat standardní povrch s lapovaným nebo lze luxusní podoby docílit střídáním barev. Kombinace s novým typem mozaiky nebo se skleněnou mozaikou jen celý dojem skvěle umocňuje. Ani objektové aplikace nejsou díky využití barevných hmot, kalibraci a většímu formátu ničím limitované. Velkým benefitem je i lapovaný povrch, který svým leskem dokonale pokrývá i požadavek noblesního řešení luxusních prostor. Schodovka a sokl doplňují ucelenou nabídku.

Současný design mozaiky 4,7 x 4,7 cm s jemnými intarziemi – originální mozaika předurčuje komfort bydlení – keramika bez slabin pro moderní i tradiční aplikace

NOE Design edition

Design luxusního dřeva s dokonalými parametry keramiky

Současná technologie keramické výroby nám poskytuje možnost vyrobit design dřeva bez jakýchkoli kompromisů, pojatý v novém dynamickém stylu a bez zbytečné nostalgie. Vzhled dřeva je tak naprosto dokonalý, avšak má špičkové parametry keramického materiálu (gres porcellanato smaltato). Současnou sérii jsme doplnili o mozaiku 30 x 30 cm, v uni provedení, kdy jsou jednotlivé dílky mozaiky skládané ze základních dlaždic. Lze docílit dvou typů dekorování stěny, kdy je mozaika pokládána pouze jedním směrem (vertikálním nebo horizontálním) nebo se jednotlivé díly mozaiky otáčí o 90°. Kalibrované dlaždice Noe mají rozměry, 29,5 x119,8 cm, 19,5 x 119,8 cm, přičemž umožňují při pokládce různorodé skladby a vzájemné kombinace. Barevné varianty hnědá, tmavě hnědá, světle béžová, bílá a ebenová metalická podporují charakter materiálu. Mimořádného efektu a funkčních předností mozaiky může být využito jak v kuchyni, koupelně, tak i v komerčních objektech. Série Noe symbolizuje příjemné prostředí domova, staví na hřejivém pocitu a pohodlí. Upozorňuje na současnou estetiku, kterou pomáhá vnášet do ucelených bytových projektů. Přírodní design určuje a vymezuje obytné, komunikační centrum, které je pro nás „srdcem domova“. Ideální materiál pro podlahové topení všude tam, kde je požadováno zachování vzhledu dřevěné podlahy.

Mozaika Noe tvořená s citem pro detail – imitace „dřevěné mozaiky“ nahrazuje přírodní materiály s přednostmi keramického matriálu

Mimořádného efektu můžete dosáhnout kombinací podlahových sérií NOE a TAURUS DOUBLE

V duchu současných trendů vám doporučujeme moderní kombinaci do koupelny stávajících dlažeb Noe a Taurus Double. Imitace dřeva série Noe povoluje vstup obkladů do koupelny, aniž bychom se báli o další údržbu tohoto materiálu ve vlhkém prostředí. Navíc je keramický obklad skvělý materiál pro podlahové topení, což klasické dřevo neumožňuje. Trendové koupelny jsou doslova „v zajetí“ dřevěných obkladů v keramickém provedení. Útulnost, „dýchající“ z těchto koupelen je právě díky „dřevěným“ obkladům, velmi pozitivní. Proto byla série Noe obohacena o mozaiku – lamely, doplňující klasický formát a zároveň nahrazují klasické dekorace, které z designových koupelen pomalu mizí. Téměř věrná kresba dřeva nahrazuje klasické dekorace koupelnových sérií.

„Zvětšování“ formátů stále pokračuje. Velké formáty působí s minimální spárou a spárovací hmotou v barvě antracit naprosto dokonale.

Luxusní, harmonickou kombinaci jsme vytvořili kombinací dřevěného obkladu Noe s leštěným satinovaným povrchem dlaždic Taurus Double o rozměrech 60×60 a 30×60 cm v kalibrovaném provedení. Vysoce slinuté dlaždice Taurus Double představují velmi stejnorodý materiál, který se svou strukturou přibližuje některým druhům porcelánu. Tato kombinace nemá být kontrastní, naopak. Jedná se o kompaktní vyznění interiéru, soudobý design, symbiózu zdánlivě nesourodých materiálů.

Plusem, kromě designu, je i barevná stálost a minimální nároky na údržbu „dřevěného“ keramického materiálu. Dalším výrazným plusem je i příznivá cena a kvalita oproti dovozovým sériím podobného charakteru.

zdroj: www.rako.cz