Aktuálně

Domů   /   Nové číslo časopisu Obklady, dlažba & sanita

Nové číslo časopisu Obklady, dlažba & sanita

20. 05. 2013
Nové číslo časopisu Obklady, dlažba & sanita

Časopis Obklady dlažba&sanita 3/2013 se zabývá v článku ing. Zdenky Lhotákové dispozicí koupelen.

Klasická pravidla vybavení koupelen základními zařizovacími předměty stárnou, životní styl uživatelů se mění a s tím i nároky na design a užitný komfort, autorka mimo jiné ve svém článku. Její slova potvrzuje i pohled na jarní veletrh ISH ve Frankfurtu nad Mohanem, kam se vypravili architekti Zdenka a Michal Janků. Nové trendy, které zde vysledovali, mají dva směry. Jeden určuje strohost přímky a druhý smyslnost křivky. Oba se přitom podílejí se na současném tvarosloví půl na půl.

S křivkou pracoval i designér Kryštof Nosál, který dal podobu novému konceptu společnosti Ravak. Jak říká, jen z dokonalých elementů může vzniknout dokonalý celek – elementem je v tomto případě ovál a co vše lze od něj ovinout se dozvíte v článku v rubrice Fórum.

Křivka, která dává keramice 3D rozměr, zaujala i Dr. Eduarda Justu. Na nedávných veletrzích představila tuto novinku španělská společnosti Apavisa Porcelanito, která ohýbá dlaždice až několik centimetrů nad rovinu podkladu a dává tak obkladům zajímavý plastický efekt. Na závěr vás zavedeme vás do pivních lázní pro relaxační inspiraci. Dozvíte se, jaká koupel tu návštěvníka čeká i to, že si poležíte jak v dřevěné kádi tak na voňavé slámě.

Podrobný obsah OD&S 3/2013