Aktuálně

Domů   /   Nová kolekce RAKO 2009

Nová kolekce RAKO 2009

26. 01. 2009
Nová kolekce RAKO 2009

Novou kolekci RAKO 2009 tvoří celkem devatenáct nových sérií, z nichž je určeno deset pro koupelny, dvě do kuchyní a sedm pro estetické i funkční ztvárnění podlah.

Jednotícími prvky klasických koupelnových sérií jsou zajímavé povrchy imitující textilní struktury ve formátech vhodných jak pro moderní horizontální tak pro vertikální obložení. Hlavními krédy různých typů dekorací je rafinovaná jednoduchost v souladu s dokonalou funkčností. Skutečnými lahůdkami v tomto směru jsou série Canape, Tulip a Coral. Novátorská série Mikado zase nadchne pastelkovým dekorem a intenzivními barvami ty, kteří budují dětskou koupelnu či moderní koupelnu s kreativními dekory. Nové atraktivní rozměry velkoformátových kalibrovaných obkládaček 29,8×59,8 a 29,8×89,8 cm v matném a lesklém bílém povrchu osloví vyznavače současných trendů v duchu minimalismu. Luxusní výrazné dekorace v synergii s bílou obkládačkou zvýrazní jinak kompaktní plochy. A to vše v dokonalém souladu s těmi nejúspěšnějšími sériemi interiérových dlažeb RAKO.

Pro kuchyně roku 2009 značka RAKO „naservírovala“ série pro kompletní obložení kuchyní a přilehlých prostor nebo dalších částí bytu v designově jednotném duchu. Elegantní podlahu, stejně jako stěnu, vytvoří série dlaždic Savana založená na barevné variabilitě a kompatibilitě s moderními dekoracemi. S novou keramickou mozaikou Savana naleznete řešení obložení i zdánlivě neobložitelných míst. Jiný, sofistikovaný design se ukrývá v lapované dlažbě Defile, jež kombinuje matný a lesklý povrch. Kompletní kalibrace všech prvků série Defile umožňuje pokládku s minimální spárou. Tento plus povoluje vytvořit homogenní plochy dlažby, ale zároveň vnáší do interiéru punc sounáležitosti a čistoty, bez zbytečných detailů a doplňků. Decentní dekorace, makra organických struktur, dělá z této zdánlivě strohé série absolutního favorita pro dokonalé interiéry.

Pro podlahy nabízí RAKO 2009 k využití zcela odlišné styly, které mohou vytvořit jak po všech stránkách výjimečný prostor tak i funkční a jednoduchý interiér. Útulným i moderním domovům budou slušet dlaždice nadčasového designu a nekompromisní kvality Galileo a Sandstone Plus za příjemnou cenu. Současná technologie keramické výroby umožňuje vyrobit relevantní design inspirovaný přírodou s přednostmi keramického materiálu. Kalibrované modulární dlažby Zingana mají rozměr 30×60, 15×60 a 10×60 cm. Supermoderní ráz této série je dán unikátním leštěným povrchem kombinovaným s efektním metalickým efektem. Zingana tak představuje design dřeva ve vskutku kosmickém provedení. Naopak typicky „dřevěný“ obklad Noe zaujme svou kresbou a formátem, má tendenci vypadat jako skutečné dřevo. Série Diamond a Riverberi jsou luxusní koncepty dlaždic s rafinovanou dekorací. Dlaždice typu gres porcellanato smaltato o rozměrech 30×60, 60×60 a dokonce 60×120 cm jsou jasnou odpovědí na současné požadavky na maximalizaci formátů při dodržení mimořádné kvality.

www.rako.cz