Aktuálně

Domů   /   Nejstarší bazén na Prachaticku vypadá (nejen) s dlaždicemi RAKO jako nový

Nejstarší bazén na Prachaticku vypadá (nejen) s dlaždicemi RAKO jako nový

21. 05. 2019
Nejstarší bazén na Prachaticku  vypadá (nejen) s dlaždicemi RAKO jako nový

Zrekonstruovaný bazén ve Volarech je po dvou letech opět otevřený veřejnosti. Ač jde o bazén na Prachaticku nejstarší, od září vypadá jako nový. Výměny se dočkala bazénová vana, včetně technologií, i její okolí. Stěny a podlahy v bazénové hale pokryly keramické materiály RAKO v odstínech šedé, bílé, červené a modré. Více na www.rako.cz.

Po čtyřiceti letech provozu už volarský bazén s trochou nadsázky prosil o důkladnou rekonstrukci. Původní plastovou bazénovou vanu bylo třeba nahradit za novou, volba padla na nerez. Zúžením bazénu o dvě dráhy vznikl prostor pro whirlpool a dětský bazének se skluzavkou. Pětadvacetimetrový bazén s hloubkou 1,2 až 1,5 m má nyní 4 dráhy. Je vybaven také novými technologiemi pro úpravu vody a čištění.

Kompletní rekonstrukcí prošlo také okolí bazénu, stěny a podlahy. Navržené barevné řešení interiéru harmonizuje se stávající červenou prosklenou stěnou haly: Na ostatních stěnách jsou použity bílé keramické dlaždice ColorTWO z řady RAKO OBJECT formátu 20 x 20 cm, na podlahách pak stejný materiál ve světle šedé. S ohledem na bezpečnost i platné normy byly pro podlahy zvoleny dlaždice s protiskluzem typu B. Na stěnách bazénové haly oživují bílý odstín modré, šedé a červené pruhy, základ skokanských můstků je z boku obložen červenými dlaždicemi, které doplňují modré hrany. Zvolené odstíny odpovídají barevnosti v zázemí bazénu a ve sprchách, tedy interiérech, které prošly rekonstrukcí již dříve.

Informace o keramických obkladech a dlaždicích RAKO na www.rako.cz.