Aktuálně

Domů   /   Nejmenší akumulátorová vrtací kladiva ve své třídě

Nejmenší akumulátorová vrtací kladiva ve své třídě

01. 11. 2011
Nejmenší akumulátorová vrtací kladiva ve své třídě

Nová akumulátorová vrtací kladiva „Compact“ ve třídě 14,4 a 18 Voltů od firmy Bosch usnadňují práci profesionálům.

Vrtací kladiva GBH 14,4 V-LI Compact a GBH 18 V-LI Compact jsou nejmenšími a nejlehčími akumulátorovými vrtacími kladivy ve své třídě. Jejich hmotnost je pouhých 1,8 kg anebo 1,9 kg (14,4/18 Voltů) a mají délku 278 mm.

Díky své konstrukci jsou rukojeť a dřík vrtáku v jedné ose. Díky tomu je toto nářadí dokonale vyvážené a umožňuje přesné vrtání. Toto nářadí je navíc pohodlné a bezpečné díky své úzké rukojeti s měkkou gumovou tlumicí vložkou pro bezpečné držení – softgrip. Tato akumulátorová vrtací kladiva jsou konstruovaná pro vrtání malých a středně velkých otvorů.

Oba dva nástroje poskytují energii příklepu o síle 1 Joulu a až 680 otáček za minutu (14,4 Voltů) anebo 1050 (18 Voltů) otáček za minutu. Otáčky se dají průběžně měnit za pomocí spínače pro nastavení rychlosti otáček. Díky svému pneumatickému příklepovému mechanismu může toto nářadí vyvrtat otvory do betonu až do průměru 12 mm. Optimálních výsledků se dosahuje při vrtání otvorů o průměrech mezi 4 – 8 mm. Vše, co musíte udělat, je vypnout a zapnout spínač tak, abyste nastavili z nastavení „příklepové vrtání“ na „vrtání bez příklepu“, pro například sériové vrtání. Upínání odpovídajících vrtáků je díky systému SDS jednoduché a rychlé. Další výhodou je integrovaná LED dioda, které zajišťuje dostatečné osvětlení pracovní plochy.

Větší kapacita akumulátoru poskytuje delší dobu pracovního výkonu

Toto nářadí je ve třídě „Compact“ napájené lithium-iontovým vyměnitelným akumulátorem. Tento akumulátor nyní poskytuje dobu pracovního výkonu až 1,5 Ah. Na jedno nabití akumulátoru lze do betonu vyvrtat až 45 otvorů (6 x 40 mm). Integrovaný ukazatel stavu nabití akumulátoru ukazuje, kolik energie ještě v akumulátoru zbývá. Jestliže je třeba akumulátor opětovně nabít, díky nabíječce pro rychlé dobíjení je akumulátor nabitý za pouhých 45 minut.

Vhodné nářadí pro každý druh práce

Bosch rozděluje svoji kompletní řadu profesionálního elektrického nářadí s napětím 14,4 a 18 Voltů, které jsou napájené lithium-iontovou baterií, do 3 rozdílných nástrojových kategorií podle druhu svých výhod a to do následujících: „robustseries“, „dynamicseries“ a „lightseries“. Nová akumulátorová vrtací kladiva jsou součástí nástrojové kategorie „lightseries“. Tato kategorie nástrojů obzvláště vyniká svou nízkou hmotností a praktičností, která současně kombinuje vysoký výkon a je určena pro profesionální použití.

Lithium-iontové akumulátory Premium od firmy Bosch se systémem „Electronic Cell Protection“

Dlouhá životnost akumulátorů Bosch Premium ve všech třech kategoriích je zaručená díky systému Electronic Cell Protection (Elektronická ochrana buňky – ECP) od firmy Bosch. Tento systém spolehlivě chrání akumulátor vůči přetížení, přehřátí a vůči úplnému vybití akumulátoru. Neexistuje zde žádný paměťový efekt a tak jsou akumulátory plně funkční k použití, i když se nepoužívaly po dlouhou dobu.

www.bosch-professional.cz