Aktuálně

Domů   /   Ministři a prezident HK ČR ocenili nejlepší podnikatele

Ministři a prezident HK ČR ocenili nejlepší podnikatele

11. 10. 2011
Ministři a prezident HK ČR ocenili nejlepší podnikatele

Ministři průmyslu a obchodu Martin Kocourek, práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš a kultury Jiří Besser spolu s prezidentem Hospodářské komory České republiky Petrem Kuželem předali ceny vítězům soutěže Český Patron 2010.

Soutěž vyhlásila Hospodářská komora České republiky spolu s komunikační agenturou New Pin. Vyhlášení vítězů a předání cen se odehrálo v úterý 4. října na slavnostním galavečeru v Kongresovém sále PWC v Praze.

Posláním soutěže, která navázala na loňský úspěšný projekt Krizi navzdory, je podpora podnikatelů na území České republiky, s cílem vyzdvihnout a veřejně prezentovat ty podnikatele, kteří se za rok 2010 mohou pochlubit výrazným úspěchem v dané kategorii. Nad jednotlivými soutěžními kategoriemi, jichž bylo celkem šest, převzala záštitu ministerstva životního prostředí, kultury, práce a sociálních věcí, školství, mládeže a tělovýchovy, průmyslu a obchodu.

kategorii Ekologický přínos zvítězila Arcelor Mittal Ostrava, a.s., v kategorii Banka pro podnikatele Fio Banka, vavříny v kategorii Podpora kultury si odnesla DSC Art, s.r.o.. Nejlepším zaměstnavatelem a Zaměstnavatelem roku se stalo družstvo invalidů ERGOTEP, v kategorii Vzdělávání v oblasti učňovského školství dosáhla na nejvyšší stupínek Střední škola Horní Bříza, zatímco v kategorii „Malá“ energetika zvítězila TEMR – HOŘÁK, s.r.o. Celkové vítězství v soutěži si za nejvyšší počet dosažených bodů odnesla společnost DSC Art, jíž předal cenu prezident HK ČR Petr Kužel.

„Podnikatelé produkují bohatství této země, z drtivé většiny finančně zajišťují chod státu a výplaty zaměstnanců. Jsou tak svým způsobem ekonomickými patrony České republiky a dnes jsme poznali a ocenili první z nich,“ uvedl při předávání cen vítězům prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel, který dále k samotnému poslání soutěže uvedl: „Na pozitivních příkladech chceme ukázat, že v naší zemi je mnoho velmi schopných, odvážných a předvídavých podnikatelů a dobře vedených firem, které se mohou pochlubit jednoznačnými úspěchy a dokážou se rozvíjet.“