Aktuálně

Domů   /   Minimalistický koncept panasijské restaurace v ukrajinském Kyjevě

Minimalistický koncept panasijské restaurace v ukrajinském Kyjevě

26. 02. 2016
Minimalistický koncept panasijské restaurace v ukrajinském Kyjevě

Jedním z „přírodních“ prvků interiéru jsou české dlaždice imitující kámen.

Úchvatný interiér v paletě zemitých odstínů přivítá hosty nově otevřené panasijské restaurace EAST, která se nachází v historickém centru Kyjeva. Z ruchu centra ukrajinského hlavního města vstoupíte do moderního prostředí, vizuálně spojujícího hlavní přírodní prvky Východu – kámen, dřevo, vodu, oheň a kov. Desky stolů z palmového dubu jemně ozařují originální plstěná svítidla ve tvaru kamenů, s nimiž kontrastuje rezavé obložení interiéru. To vše doplňují na podlaze keramické dlaždice s jemným matným reliéfem připomínající udusanou hlínu. Dlaždice jsou od české značky RAKO, která kromě Ukrajiny exportuje své výrobky do dalších více než 60 zemí na pěti kontinentech

Na ploše přibližně 400 m2, kde dnes najdete novou restauraci EAST, byla dříve srbská rybí restaurace Porto Maltese, která byla známá svou kvalitou jídel a profesionálním personálem. Byla dokonce nejlepší rybí restaurací v hlavním městě! Poté, co si majitel zvolil panasijský směr, rozhodl se změnit nejen kuchyň, ale také interiér. Interiéry navržené kyjevským studiem YOD Design Studio spojuje minimalismus a nekonvenční použití materiálů, dekorací a originálních technik v interiérovém designu. Cílem studia bylo vytvořit kosmopolitní místo, které není vázáno k žádné konkrétní oblasti. Koncepce panasijské restaurace vychází z východních filosofií, které spojují různé země a kultury. Tato restaurace proto odráží hlavní přírodní prvky Východu – kámen, dřevo, vodu, oheň a kov.

Svítidla ve tvaru kamene, dlažba připomínající hlínu

Celý interiér je založen na několika jasných detailech, jako jsou desky stolů z masivního materiálu z palmového dubu. Strom sám o sobě je tak jedinečný a originální, že to byl ve skutečnosti hlavní důvod, proč zvolit tak striktní a diskrétní formát designu. Při práci s omezeným počtem materiálů využívali designéři kontrast a hmatové vjemy. I proto se na stropě objevila jedinečná plstěná svítidla v individuálních provedeních, která kontrastují s přírodním rezavým obložením. Svítidla vypadají jako kameny, avšak na dotek jsou měkká a příjemná. Udusanou hlínu na podlaze připomínají velkoformátové dlaždice ze série Clay s jemným matným reliéfem, které si designéři vybrali u české značky RAKO.

Další dlaždice RAKO, tentokrát ze série Random, které jsou dokonalou imitací kamene, se uplatnily na podlahách a stěnách toalet. Díky technologii digitálního tisku takřka nerozeznáte, že nejde o přírodní kámen, avšak materiál vyniká výhodami keramiky, především velice snadnou údržbou. V interiéru toalet tvoří dlaždice série Random pozadí prvku vody. Když totiž host vchází do místnosti před toaletou, uvidí pod neobvyklým zrcadlem připomínajícím přívěsek hned tři žlábky v různé výšce. Když ruce přiblíží k čidlu, voda začne pomalu proudit až je svedena nad originální umyvadlo. Taková řešení mají svůj účel: V průběhu několika vteřin, než se voda dostane k poslední stružce, návštěvníci nečekají pouze na vodu, ale mohou ocenit detaily, které potěší a zanechají značný dojem.

Export RAKO: 65 zemí 5 kontinentů

Společnosti LASSELSBERGER, s.r.o. se v roce 2015 podařilo prodat téměř 28 mil. m² keramických obkladů a dlažeb, přičemž více než 2/3 celkové produkce odešlo na export, v tuzemsku zůstalo méně než 1/3 obkladů. Evropa se pro značku RAKO vyvinula v silný a trvale se rozvíjející exportní trh. Již dlouhá léta patří, z hlediska prodeje, Německo a Rakousko stejně jako Francie, státy Beneluxu, Skandinávie ale i Slovensko k nejdůležitějším oblastem. V loňském roce jsme dodali naše výrobky do 65 zemí 5 kontinentů.

www.rako.cz