Aktuálně

Domů   /   Machři roku jsou opět z Horní Břízy!

Machři roku jsou opět z Horní Břízy!

20. 09. 2013
Machři roku jsou opět z Horní Břízy!

Letošní, již pátý ročník celostátního setkání učňovské mládeže se odehrál na Masarykově náměstí v Ostravě.

Sešly se zde více než čtyři desítky soutěžních týmů z celé republiky, které se utkaly ve třech disciplínách. I přes nepřízeň počasí si většina soutěžících vedla velmi dobře a se zadanými úkoly se vypořádala se zručností jim vlastní. Zúčastnění žáci středních škol opět všem dokázali, že Češi mají šikovné ruce a že učební obory nejsou, co se týká důležitosti zanedbatelné, ale představují základní kámen celé společnosti.

Žáci hornobřízské střední školy se soutěže zúčastnili podruhé a podruhé v oboru Obkladač také zvítězili! V minulém roce se soutěž konala na náměstí Republiky v Plzni a vítěznou dvojici tvořili žáci Marek Maydl a Jan Šmíd. Letos do Ostravy odjeli Martin Šimice a David Voráček, doprovázel je jejich učitel odborného výcviku Ladislav Wodniak, který je také na soutěž připravil. V Ostravě úspěšně navázali na své spolužáky a podařilo se jim také zvítězit! Na druhém místě skončili žáci SŠ stavební z Ostravy a na třetím místě žáci SOŠ Vyškov.

Oba žáci získali odměnu 15 tis. Kč, škola pak 35 tis. Kč na nákup nářadí a materiálu pro výuku (celková dotace pro vítěze byla 50 tis. Kč).

zdroj a fotogalerie: stredniskolahb.cz