Aktuálně

Domů   /   Machři roku 2011 jsou z Ostravy

Machři roku 2011 jsou z Ostravy

22. 09. 2011

Třetí celostátní setkání učňovské mládeže Machři roku se uskutečnilo v Olomouci ve čtvrtek 15. září před budovou Krajského úřadu.

Na více jak 2 000 metrech čtverečných se zde představily desítky středních odborných škol, které předvedly, jak zajímavé a tvůrčí může být řemeslo.

K vidění byla jak nová tak i tradiční řemesla. Vyzkoušet jste si mohli výrobu šperků, ochutnat dobroty od cukrářů, nechat si namíchat drink od barmanů, naaranžovat květinovou vazbu, či si nechat poradit s líčením a účesem… Blíže jste tak mohli poznat práci puškařů, aranžérů, řezbářů, truhlářů, kuchařů, včelařů a dalších desítek profesí. Součástí programu byla také ukázka zručnosti a dovednosti lesníků a rybářů. Před zraky veřejnosti probíhala také soutěž o nejlepšího učně ve čtyřech oborech: truhlář, instalatér, malíř-natěrač a obkladač. Do soutěže se přihlásilo na 60 družstev z celé České republiky. Komise, sestavená z řad odborníků na daný obor, zadala soutěžícím úkol, který prověilí jejich zručnost, preciznost, rychlost i schopnost spolupráce a vlastní tvořivosti.

Obkladači

1. místo – Střední škola stavební a dřevozpracující, Ostrava

2. místo – Střední průmyslová škola, Valašské Meziříčí

3. místo – Střední škola strojní, stavební a dopravní, Liberec II