Aktuálně

Domů   /   Letošní Obkladačké naděje jsou z Brna

Letošní Obkladačké naděje jsou z Brna

17. 10. 2012
Letošní Obkladačké naděje jsou z Brna

Osmý ročník dovednostní soutěže Obkladačská naděje 2012 máme úspěšně za sebou. Účastnilo se jí 8 škol, 15 kluků a 1 dívka.

Ve dnech 16-17. října hostila Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hradec Králové – Vocelova největší soutěž mladých obkladačů v ČR. O titul Obkladačské naděje se utkaly dvojice ze škol: Brno, Havířov, Horní Bříza, Hradec Králové, Humpolec, Jihlava, Ostrava a Praha.

Po slavnostním zahájení čekal na soutěžící nejdříve vědomostní test 30 otázek, s kterým se nejlépe vypořádaly soutěžní dvojice z Brna, Havířova, Horní Břízy a Humpolce.

Pak pod dohledem odborné poroty následovala dvoudenní praktická zkouška skládající se z obložení stěny a podlahy dle grafického návrhu. Společnost Lasselsberger poskytla obklady a dlažbu RAKO a akciová společnost Saint Gobain Construction Produts CZ stavební chemii Weber.

Konečné pořadí:

  1. Marek Šeda, Adam Konečný (Brno)
  2. Štěpán Kratochvíl, Dušan Říha (Hradec Králové)
  3. Marek Chobotský, Michal Pavlíček (Jihlava)
  4. Lukáš Pecha, Václav Bezouška (Humpolec)
  5. Jan Šmíd, Marek Maydl (Horní Bříza)
  6. Roman Holub, Lukáš Kovalský (Ostrava)
  7. Hana Záleskám Daniel Stejskalík (Havířov)
  8. Tomáš Dvořák, Roman Klubíčko (Praha)

Velké poděkování patří partnerům soutěže, kteří věnovali školám i soutěžícím hodnotné ceny např. aku vrtačky, aku šroubováky, řezačky dlažeb, laserové vodováhy, montérky, flask disky, mikiny, pěnové klekačky atd. atd. – Weber, BAT nářadí, Saint Gobain Abrasives, Ceresit, LB Ceramic system, RUBI, Mapei, Rako, codex, Botament, Festool a AEG POWERTOOLS.

Brno si ze soutěže do praktické výuky odvezlo mostovou pilu na dlažbu NORTON Clipper. Hradec Králové využije řezačku Ryobi. Do Jihlavy putují dvě úhlové brusky SPARKY.