Aktuálně

Domů   /   Lepidlo Ceresit CM 11 PLUS s inovovanou recepturou

Lepidlo Ceresit CM 11 PLUS s inovovanou recepturou

19. 08. 2016
Lepidlo Ceresit CM 11 PLUS s inovovanou recepturou

Na našem trhu velmi oblíbené lepidlo Ceresit CM 11 PLUS pro lepení nenasákavých (gresových) a všech typů keramických podkladů (glazované, terracota) přichází s inovovanou recepturou, díky které se tento výborný produkt stává ještě lepším. Nejlepší verze lepidla v historii s „Power polymery“ z laboratoří firmy Henkel má proto oprávněně vynikající reputaci mezi odborníky.

Speciální složkou v inovovaném lepidle Ceresit CM 11 PLUS je MC celulóza (Power Polymery) s jednoznačně pozitivním vlivem na zpracovatelnost, otevřenou dobu, odolnost proti skluzu či hydratování lepidla. Henkel je v současnosti jedinou firmou ve stavební oblasti, která si vyrábí polymery pro vlastní lepidla. A díky neustálému vylepšování a dolaďování svých Power Polymerů tak dnes může zákazníkům představit lepší, bezpečnější a rychlejší lepidlo Ceresit CM 11 PLUS.

A popravdě nejde o ledajaké vylepšení, už to první hovoří jasnou řečí: s inovovaným lepidlem se dají lepit až o 50 % větší obklady a dlažby. Zatímco dosud byla doporučeným limitem velikost 40 x 40 cm, nové lepidlo dovoluje lepit obklady a dlažby až s celkovou plochou do 0,25 m2 a délkou jedné strany až 60 cm (například formáty 50 x 50 nebo 60 x 40 cm).

Realizační firmy potěší i druhé zlepšení parametrů: extra snížený skluz (přídržnost dle normy ČSN EN 12004 je ≥ 0,5 N / mm2, takže lepidlo patří do kategorie C1T ) na vertikálních podkladech nedovoluje sklouznout po stěně ani velkoformátovým obkladem. A díky upraveným vlastnostem zaručuje nové lepidlo Ceresit CM 11 PLUS rychlý postup prací – spárování se dá začít ne jako dosud po 24 hodinách, ale už po 8! Po nalepení obkladů tak již není třeba čekat celý den, ale dá se pokračovat hned na druhý den ráno. Při lepení dlažby je však třeba počkat – podlaha lepená inovovaným lepidlem Ceresit CM 11 PLUS je pochozí po 16 hodinách.

Výrobek s vylepšenou recepturou získal díky velmi nízkému obsahu emisí i prestižní certifikaci EMICODE EC1 Plus. Použití nízko-emisních materiálů garantuje nejvyšší možné zabezpečení kvality vzduchu v interiéru a dlouhodobou ochranu zdraví. Mezi profesionály se certifikace podle systému EMICODE EC1 považuje za nejvyšší značku kvality pro stavební výrobky s nízkými emisemi.

Lepit obklady a dlažby v interiéru či exteriéru tímto inovovaným lepidlem je opravdu dobrou volbou – dají se s ním snadno (snížený skluz C1T) a rychle (spárování již po 8 hodinách) lepit v nízko-emisním prostředí (EMICODE EC 1 Plus) i velkoformátové (do 0,25 m2) keramické a nenasákavé obklady a dlažba. Ale nejen ty – lepidlo je vhodné i pro lepení desek z betonu a přírodního kamene (kromě mramoru a kamene náchylného na probarvování).

www.ceresit.cz