Aktuálně

Domů   /   LASSELSBERGER získal ocenění Nejlepší výrobce stavebnin 2013

LASSELSBERGER získal ocenění Nejlepší výrobce stavebnin 2013

16. 10. 2014
LASSELSBERGER získal ocenění Nejlepší výrobce stavebnin 2013

Prestižní ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2013 převzal 9.října 2014 v Senátu ČR, jednatel společnosti pan Roman Blažíček.

Ocenění potvrzuje pozici lídra trhu ve výrobě stavebních materiálů, důvěru zákazníků a především velký respekt k dobře odvedené práci zaměstnanců.

V soutěži Nejlepší výrobce stavebnin roku 2013 vyhlašované Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví České republiky, ÚRS Praha, a. s. a časopisem Stavebnictví získala společnost LASSELSBERGER, s.r.o. od odborné poroty významné ocenění „Nejlepší výrobce stavebnin roku 2013″ v kategorii firem nad 200 zaměstnanců.

Téma letošního ročníku soutěže znělo „Kvalitní, moderní a energeticky úsporné výrobky pro stavebnictví a ostatní průmysl“. Cílem soutěže je upozornit odbornou i laickou veřejnost na nejmodernější výrobní provozy a závody průmyslu stavebních hmot v České republice s jejich progresivními výrobky pro stavebnictví a ostatní průmysl. Současně ukázat, že i výroba stavebních hmot a materiálů může být z hlediska ochrany prostředí šetrná, moderní a úsporná.

Celkové investice společnosti do LASSELSBERGER, s.r.o. do výrobního zařízení byly v roce 2013 cca 80 mil. Kč. Pro firmu je nutné udržet si technologickou úroveň, aby neztratila krok v produktivitě a konkurenceschopnosti. Do kterých oblastí činnosti společnosti investice směřují? „V dnešní době se nezaměřujeme na investice rozšiřující naše výrobní kapacity. Já osobně používám pojem chytré investice, které by měly za relativně nízké pořizovací náklady přinést výrazně větší efekt pro uplatnění našich materiálů na trhu. Musí to být investice, které spoří náklady a především energie. To je podstata našich nákladů. První velký blok jsou tedy investice do energetických úspor. Druhý velký blok jsou investice do zdobení, do nových technologií, které umožňují být na špičce designu, který v keramických materiálech dnes ve světě je. Například technologie digitálního tisku, která je úplně nová, převratná z hlediska keramické výroby. Ta de facto umožňuje přenést jakýkoliv digitální obrázek na keramický materiál. O dokonalosti nových technologií vás přesvědčí kvalita a moderní design nové RAKO kolekce 2015, kterou v těchto dnech uvádíme na trh, “ dodává jednatel Lasselsberger, s.r.o. Roman Blažíček.