Aktuálně

Domů   /   LASSELSBERGER získal Cenu hejtmana Plzeňského kraje

LASSELSBERGER získal Cenu hejtmana Plzeňského kraje

27. 02. 2014
LASSELSBERGER získal Cenu hejtmana Plzeňského kraje

Generální ředitel společnosti LASSELSBERGER, s.r.o. Roman Blažíček převzal Cenu hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost pro rok 2013. Společnost LASSELSBERGER obsadila 3. místo v kategorii podnikatelský sektor.

Cílem soutěže bylo ocenit firmy a organizace (obce, školy, nemocnice aj.), které jsou aktivní v Plzeňském kraji na poli společenské odpovědnosti. Z přihlášených zástupců firemního i veřejného sektoru byli vybráni vítězové, kteří nejlépe prokázali sociální odpovědnost ke svým zaměstnancům, obchodní odpovědnost k zákazníkům, environmentální odpovědnost k životnímu prostředí a regionální odpovědnost podporou kultury, sportu, vzdělávání či zdravotních a sociálních služeb v Plzeňském kraji.

Ocenění získaly vždy tři nejlepší firmy v dané kategorii. Vyhlašovány byly kategorie: Veřejný sektor, Podnikatelský sektor – organizace nad 250 zaměstnanců a Podnikatelský sektor – organizace do 250 zaměstnanců.

Podnikatelský sektor – organizace nad 250 zaměstnanců

  • 1. místo Plzeňský Prazdroj, a.s.
  • 2. místo Škoda JS, a.s.
  • 3. místo LASSELSBERGER, s.r.o.

Cena hejtmana kraje za společenskou odpovědnost (CSO) ideově vychází z Národní ceny ČR za CSR a je určena pro subjekty podnikatelského a veřejného sektoru Plzeňského kraje. Jednalo se o první ročník soutěže, kterou vyhlašoval Plzeňský kraj ve spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti (A-CSR), Radou kvality ČR a Regionální hospodářskou komorou Plzeňského kraje. Přihlášku do soutěže podaly téměř dvě desítky subjektů z podnikatelského i veřejného sektoru.