Aktuálně

Domů   /   Kanceláře LETLED v Kyjevě mohou měnit své dispozice

Kanceláře LETLED v Kyjevě mohou měnit své dispozice

15. 09. 2016
Kanceláře LETLED v Kyjevě mohou měnit své dispozice

V duchu nenápadné, ale přesto čitelné důslednosti byly realizovány nové kanceláře společnosti LETLED, která se zabývá technickým osvětlením.

Designéři z kyjevského studia ZOOI se pokusili vytvořit reprezentativní a zároveň působivý interiér. Minimalistický otevřený prostor s barevně jasně odlišenými zónami a industriálním nádechem umožňuje okamžitou změnu dispozic dle účelu – ze společného „open-space“ prostoru může být uzavřená přednášková místnost, dokonce s možností promítání přímo na stěny.

Nové kanceláře splňují dva účely – jednak reprezentativní, kdy se zde konají schůzky se zákazníky, a jednak jsou místem pro práci managementu. Podle závazného brand-booku společnosti LETLED vytvořili designéři studia ZOOI tři ostře oddělené barevné zóny: jednací červenou, odpočinkovou modrou a zelenou s kuchyní. Modrý modul s měkkými křesly plní kromě funkce zóny odpočinku i funkci šatny. Kuchyně zcela uzavřeného typu je realizována v lakonickém stylu, který odpovídá jejímu účelu a stylu celého objektu. V kuchyni se nachází pracovní deska pro přípravu a servírování. Tento prvek je ukryt za posunovacími přepážkami. Nápis LETS EAT na stěně graficky odpovídá první trojicí svých písmen logu společnosti a odlehčuje tak atmosféru.

Hladké materiály a barevné plochy doplňují stropy s lehce industriálním vzhledem a podlaha připomínající udusanou hlínu. Velkoformátové dlaždice 60 x 60 cm si designéři vybrali u české značky RAKO. Série Clay zahrnuje kalibrované glazované slinuté dlaždice s jemným matným reliéfem a možností výběru z teplé a studené barevné řady ve formátech 30 x 60 a 60 x 60 cm. Doplňující dekorací a funkčními doplňky může být dekor 30 x 60 cm s drážkami, řezaná mozaika s dílky 5 x 5 cm, schodovka a sokl ve všech šesti nabízených barvách.

Open-space i uzavřený sál

Při navrhování interiéru přednáškového sálu umožnili designéři změnu dispozic prostoru podle aktuálního účelu. Stěna, která odděluje sál od jedné z pracovních zón, je vytvořena z mobilních prvků, které zároveň plní roli prezentačních panelů. V případě potřeby stačí otočit panely k účastníkům širokou stranou a vytvoří se uzavřený prostor. Pokud panely otočíte k účastníkům zadní bílou stranou, pak plní roli promítacích pláten pro přenos z projektorů. Open-space může být součástí společného prostoru nebo se stát oddělenou samostatnou přednáškovou místností.

Velká část nábytku a veškeré úložné systémy tohoto kancelářského interiéru byly navrženy studiem ZOOI. Za povšimnutí stojí i zajímavé lampičky, které se nacházejí nad pracovními stoly, které podtrhují celkový styl a koncept.

www.rako.cz