Aktuálně

Domů   /   Euroskills 2021: Úspěch českých barev po 12 letech

Euroskills 2021: Úspěch českých barev po 12 letech

01. 10. 2021

Ve velké mezinárodní konkurenci obstáli čeští reprezentanti na soutěži odborných dovedností Euroskills, která se uskutečnila v rakouském Grazu. David Ryšavý v oboru malířských prací obsadil 11. pozici, obkladač David Voráček skončil na 6. místě, stejně jako Patrik Procházka v klání chladírenských a klimatizačních techniků. Tomáš Eichler, který ČR reprezentoval v odvětví oprav nákladních vozů, se pak umístil na 5. pozici.

Všichni soutěžící, kteří do Rakouska vycestovali, získali ve svých disciplínách pes 600 bodů. „Většině soutěžících se nepodaří během soutěže napoprvé přesáhnout 550bodovou hranici. To svědčí o tom, že naši reprezentanti odcestovali na Euroskills ve skvělé formě a udělali českému řemeslu skvělé jméno,“ říká viceprezident Hospodářské komory Roman Pommer, který soutěžní delegaci do Grazu vedl.

V areálu Schwarzl See poblíž rakouského Grazu soutěžilo ve více než 30 různých oborech celkem 369 soutěžících z 25 zemí Evropy ve věkové kategorii 17 – 25 let. Rakousko se stalo pořadatelskou zemí již 7. kola této soutěže odborných dovedností EuroSkills, který se koná každé 2 roky, nepřetržitě od roku 2008. Hlavním pořadatelem akce byla WKO, Wirtschaftskammer Österreich.