Aktuálně

Domů   /   Dokonalá izolace pro vaši koupelnu s PCI Pecitape® WDB

Dokonalá izolace pro vaši koupelnu s PCI Pecitape® WDB

11. 05. 2018
Dokonalá izolace pro vaši koupelnu s PCI Pecitape® WDB

Kvalitně provedená koupelna je vizitkou každého řemeslníka a jak je známo, dílo dělají detaily.

Jedním z takových podstatných detailů je pružná spára mezi zdí a vanou či sprchovou vaničkou. Obvykle je vana usazena k obložené stěně a pružná spára je vyplněna jen silikonovým tmelem. Na chvíli může být toto řešení funkční, nicméně časem se silikon začne uvolňovat a loupat. Do spáry zatéká voda a vlhkost v konstrukci přináší další závady projevující se například plísněmi ve spáře. Dalším tématem je akustické řešení napojení mezi vanou a stěnou samo o sobě. Obyvatelé například panelových domů jistě potvrdí, že tomuto detailu se při výstavbě nebo rekonstrukci v minulosti nikdo nevěnoval.

Značka PCI přináší počátkem roku 2018 profesionální řešení tohoto detailu v podobě těsnicího setu PCI Pecitape® WDB pro vany nebo sprchové vaničky. Základem tohoto setu je pružná samolepicí těsnicí páska, která se instaluje na hranu vany a na zeď je nalepena do plošného hydroizolačního nátěru PCI Lastogum®. Takové napojení garantuje souvislou hydroizolační membránu s dlouhodobou životností. Další přidanou hodnotou je vysoký akustický útlum a tím zvýšený komfort bydlení. Celý systém můžeme ještě doplnit o speciální ochrannou pásku z nerezivějící oceli PCI Pecitape® Protect, která je nalepena na těsnicí pásku a ochrání tak izolační vrstvu proti proříznutí při výměně silikonového tmelu.

Součástí setu PCI Pecitape® WDB je nejen speciální těsnicí páska, ale také přípravky pro snadnou montáž jako odmašťovací ubrousek, nůžky, přípravek na vyhlazení pásky a distanční podložky na dotvarování rohu vany nebo sprchové vaničky tak, aby bylo docíleno pravého úhlu, který přesně s vanou zabudujeme do koutového napojení stěn. Dále set obsahuje speciální samolepicí pásku, která se instaluje na hranu vany tak, aby při následném lepení keramického obkladu zabránila poškození vany nebo sprchové vaničky. Tato páska je poté odstraněna a tím je vytvořena pravidelná spára mezi vanou a obkladem, kterou vyplníme těsnicím provazcem a pružným silikonovým tmelem PCI Silcofug® E.

Jak již bylo řečeno na začátku, detail dělá mistra. A mistrovským řešením je použití setu PCI Pecitape® WDB.

Více informací včetně montážního videa naleznete na našich web stránkách www.pci-cz.cz