Aktuálně

Domů   /   Dlaždice RAKO na slunném pobřeží Costa Brava

Dlaždice RAKO na slunném pobřeží Costa Brava

02. 09. 2023
Dlaždice RAKO na slunném pobřeží Costa Brava

Platja d’Aro platí za jedno z nejkrásnějších, a také nejvyhledávanějších míst na španělském pobřeží Costa Brava. Jižně od pláže Platja Gran d’Aro se nachází přístav Port d’Aro. Ten je díky blízkosti Středozemního moře ideální základnou pro majitele lodí. Ti oceňují kvality místního exkluzivního klubu Nàutic Port d’Aro. Nejbližší okolí hlavní budovy klubu i terasu a okolí bazénu nedávno zatraktivnily české venkovní dlaždice RAKO.

Port d’Aro prochází v posledních letech výraznou proměnou. Stává se z něj udržitelný a ekologický přístav, který navíc dokonale lahodí oku. Každá návštěva zde je nezapomenutelným zážitkem.  Ke změnám v obci Platja d’Aro se připojil i klub Nàutic Port d’Aro, a to rekonstrukcí hlavní budovy klubu, která se nachází přímo na promenádě. Z teras a střechy třípatrové budovy je jedinečný výhled na chráněnou zátoku s tyrkysově modrým mořem.

 V budově je možné využít exkluzivní klubové prostory i restauraci. Nechybí sociální zařízení pro denní hosty a kancelář velitele přístavu. Rekonstrukce se ujala španělská architektonická kancelář abx arcquitectura, projekt byl dokončen v létě 2023. Objekt harmonizuje s okolím, má lepší přístupnost a v neposlední řadě také udržitelné materiály.

Ladí s přírodním kamenem

V rámci projektu prošlo úpravou i nejbližší okolí budovy klubu, terasa a okolí bazénu. Architekti vybrali dlaždice RAKO hned z několika důvodů: Především zajistily plynulý optický přechod z veřejného mola do soukromé části s klubovnou a kanceláří velitele přístavu. Šedý přírodní kámen na veřejné přístavní promenádě totiž dokonale ladí s neglazovanou šedou venkovní dlaždicí ze série Piazzetta Outdoor. Tato dlaždice je navíc bezpečná i pro pohyb v blízkosti vody: nabízí vysokou protiskluznost třídy R11. Na zadní terase restaurace a u venkovního bazénu klubu jsou rovněž položeny dlaždice Piazzetta Outdoor, jen v béžové barvě.

Společnost Lasselsberger dodala do Port d’Aro přes svého obchodního partnera, společnost Máxima Cerámica z Ondy, celkem 1 500 m2 venkovních dlaždic RAKO, tloušťky 2 cm, formátu 60 × 60 cm. Z designových důvodů byly tyto dlaždice na míru nařezány na formát 30 x 60 cm.