Aktuálně

Domů   /   Cementová spárovací hmota Ceresit CE 43 Grand’Elit

Cementová spárovací hmota Ceresit CE 43 Grand’Elit

25. 03. 2009
Cementová spárovací hmota Ceresit CE 43 Grand’Elit

Nová vodotěsná cementová spárovací hmota CERESIT pro spárování keramických obkladů a dlažeb na kritických podkladech pro spáry šířky do 20 mm je charakteristická zvýšenou odolností proti mechanickému a chemickému zatížení, vysokou odolností proti průniku vody a proti znečištění a plísním.

V mnoha případech nahrazuje epoxidové spárovací hmoty, které díky vysoké přilnavosti vyžadují speciální výbavu a nářadí, a jejich použití je proto často omezováno.

Cementová spárovací hmota Ceresit CE 43 Grand’Elit je naopak velmi snadno aplikovatelná a může s ní pracovat každý obkladač. Spárovací hmota Ceresit CE 43 Grand’Elit je určena ke spárování obkladů a dlažeb z keramiky, skla a kameniny (kromě přírodního kamene náchylného na probarvení a mramoru) na stěnách i podlahách. Díky vysokému stupni hydrofobizace spár (efekt aquastatic) se kapky vody udržují ve formě perliček na povrchu a nevsakují se do struktury spáry. To umožňuje použití spáry v bytovém sektoru na všechny druhy povrchů v interiéru i exteriéru. Doporučována je hlavně tam, kde jsou obklady lepeny na kritické podklady, jako např. podlahová vytápění, dřevotřísky, sádrokartony, balkony, terasy a fasády.Určená je také k použití ve všech veřejných objektech, jako např. v prodejnách, garážích, kancelářích, výrobnách, skladech, bazénech a prostorech s nimi spojených, mycích linkách, průmyslových kuchyních, zásobnících na vodu, čistírnách komunálních odpadů apod. Nová spárovací hmota Ceresit CE 43 Grand’Elit je na trh dodávána v nových obalech, které jsou velmi lehce rozeznatelné od původní verze spárovací hmoty Ceresit CE 43 Aquastatic, která nemá zvýšenou odolnost proti chemickému zatížení a její použití je v tomto ohledu omezené. U novinky však zůstala zachována široká škála barevných odstínů, kterých je v současnosti jedenáct. Zákazníci si tak mohou vybrat z šedé, antracit, graphite, bahama, karamel, clinker, terra, chocolate, kiwi, polar a bílé spárovací hmoty.Spárovací hmota CE 43 Grand’Elit splňuje požadavky normy ČSNEN 13888:2003 – třídy CG2 Ar W (spárovací hmota se zvýšenými parametry, s vysokou odolností proti oděru, se sníženou absorpcí vody). Na místech s vysokým zatížením chemickými látkami (např. akumulátorovny, silážní jámy, prostory pro tepelné zpracování potravin apod.) doporučuje její výrobce použít epoxidové spárovací hmoty Ceresit CE 47 a CE 48. Ke spárování mramoru je doporučena spárovací hmota Ceresit CE 40; dilatační a rohové spáry, spáry ve styku stěn a podlah v sanitárních oblastech by měly být vyplněny sanitárním silikonem Ceresit CS 25.

zdroj: www.ceresit.cz