Aktuálně

Domů   /   Cech se opět účastní Schola Pragensis

Cech se opět účastní Schola Pragensis

21. 11. 2014
Cech se opět účastní Schola Pragensis

Cech se ve dnech 20-22. listopadu účastní 19. ročníku Schola Pragensis.

Více jak 150 vystavovatelů představuje široké veřejnosti a zejména pak zájemcům o studium na střední škole širokou nabídku studijních i učebních oborů vzdělání. Výstava a přehlídka SCHOLA PRAGENSIS je určena zejména žákům osmých a devátých tříd základních škol, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů. Vstup na akci je pro všechny zdarma!

Výstava je zaměřena na prezentaci středního školství prostřednictvím výstavních expozic pražských středních škol všech druhů a typů (gymnázia, střední odborné školy, obchodní akademie, hotelové školy, konzervatoře a další) včetně škol speciálních a vyšších odborných škol. Součástí výstavy jsou doprovodné akce charakterizující zaměření a jedinečnost jednotlivých škol a úspěchy žáků v odborných soutěžích.

Výstava představuje také vybrané cechy a oborové organizace, které na deseti výstavních stáncích představí různá řemesla a to vše v rámci kampaně hl. m. Prahy nazvané Podpora odborného vzdělávání (ŘEMESLO ŽIJE! a ODBORNOST ŽIJE!). Každý návštěvník si bude moci vybraná řemesla vyzkoušet na jednoduchém úkolu. Žáci základních škol a jejich učitelé si budou moci na těchto speciálních stáncích zasoutěžit o hodnotné poukázky na odběr sportovního zboží.

Na stánku našeho cechu mají soutěžící za úkol uříznout obklad nebo dlažbu na ruční řezačce, kterou věnovala RUBI.

Výstava bude veřejnosti otevřena ve čtvrtek 20. a v pátek 21. listopadu 2014 od 9:00 do 18:00 hodin a v sobotu 22. listopadu od 9:00 do 13:00 hodin.Vstup na akci je pro všechny zdarma!