Aktuálně

Domů   /   Cech obkladačů chce podpořit mladé talenty, kteří budou reprezentovat na evropském šampionátu pomocí sbírky

Cech obkladačů chce podpořit mladé talenty, kteří budou reprezentovat na evropském šampionátu pomocí sbírky

02. 06. 2023
<strong>Cech obkladačů chce podpořit mladé talenty, kteří budou reprezentovat na evropském šampionátu pomocí sbírky</strong>

Mladí lidé pod vedením předních českých odborníků v devíti profesích mají ambici ukázat Evropě vysokou kvalitu české práce i to, nakolik jsou připraveni převzít štafetu po starších kolezích. Po dvou letech příprav se chystají na evropský šampionát EuroSkills, na kterém evropské země poměřují úroveň odborných znalostí a dovedností. Českou republiku budou reprezentovat v konkurenci 32 zemí. Lidé, firmy můžou finančně podpořit na účet Cechu obkladačů

Náklady na reprezentaci Cechu obkladačů na mistrovství konaném ve dnech 5. až 9. září v polském Gdaňsku jsou vyčíslené v rámci přípravy našich závodníků na 730 000,- Kč. Cech obkladačů bude schopen pokrýt polovinu těchto nákladů ze svých zdrojů, z kterých hradíme účastnický poplatek za účast experta 80 000,-Kč, mzdové náklady na trenéra 180 000,-Kč a experta 150 000,-Kč, náhrada mzdy účastníkům soutěže 130 000,- Kč, doprava na tréninky 30 000,- Kč, ubytování v rámci tréninku 120 000,-Kč, oblečení a reklamní odznaky 40 000,- Kč.

Přispět je možné už teď na účet číslo 288474079/0300 (Československá obchodní banka, a. s.,).

Koordinátorem příprav na EuroSkills za Českou republiku byla státem pověřená Hospodářská komora České republiky. Ta zajistila, aby se do evropského šampionátu Česká republika v roce 2021 vrátila po dlouhých 13 letech.

Akce podporuje odborné dovednosti, zvyšování prestiže a kvalitu technických a dalších odborných profesí. Deklaruje, na jaké úrovni je vzdělávací systém i praktická výuka v každé zemi.

Už v roce 2021 na šampionátu v Rakousku čeští mladí talenti v celoevropské konkurenci obsadili 5. až 11. místo v profesích jako je malíř, obkladač, opravář nákladních vozidel nebo technik chladírenských a klimatizačních zařízení.