Aktuálně

Domů   /   Časopis Obklady, dlažba & sanita

Časopis Obklady, dlažba & sanita

21. 01. 2012
Časopis Obklady, dlažba & sanita

Na veletrh Cersaie se můžete podívat spolu s architekty Zdenkou a Michalem Janků, kteří zde pilně fotografovali, aby pro vás zmapovali novinky v obkladech a dlažbách.

Hledali také, jakým směrem se výrobci zaměřili, co jim přijde pro zákazníka nejatraktivnější. Tématem, které se opakovalo na veletrhu nejčastěji, byl design inspirovaný přírodou. Nebylo to však téma jednotvárné, ale mělo nesčetně podob jako sama příroda – od dezénů dřeva přes kámen, rostlinné prvky až třeba k přírodní podobě hlíny.

V rubrice Materiály&technologie najdete příspěvky o podobách revizních dvířek, která mohou být nejen nenápadná, ale i pěkná, o využití dešťové vody v domácnosti, koupelnové desatero, které je důležité především při vybavování koupelen pro seniory, ale má i platnost obecnou, několik podob současného designu a také návštěvu pražského Obecního domu. Sem dodávala přesně před sto lety rakovnická šamotka obklady a dlažby do přízemí a suterénních prostor, na chodby, do restaurace a amerického baru. Přestože Obecní dům prošel generální rekonstrukcí v letech 1994 – 1997, je potřeba nad jeho interiéry stálý dohled a péče. Proto byla provedena v roce 2011 revitalizace některých částí dlažby a obkladů, kterou pro RAKO realizoval keramik Václav Vágner. Za ním jsme se vypravili do Rakovníka, a on nám postup této práce, při níž používal tradiční i zcela současné technologie, podrobně popsal.

Obsah čísla 1