Aktuálně

Domů   /   Časopis Obklady, dlažba & sanita

Časopis Obklady, dlažba & sanita

11. 09. 2012
Časopis Obklady, dlažba & sanita

Hlavní článek tohoto čísla je věnován návštěvě nově zrekonstruované brněnské funkcionalistické stavby, kterou je VILA TUGENDHAT.

Podtitulek zní: Obklady, dlažba&sanita ve slavné funkcionalistické vile a znamená, že náš časopis se tu byl osobně podívat a podrobně pro vás celý objekt zmapoval a to se zvláštním přihlédnutím k obnově koupelen a dalších místností, v nichž našly uplatnění obklady a dlažby. Pokud si při pohledu na fotky pokládáte otázku, zda se v této poměrně strohé budově, jejíž hlavní barvou je bílá, dalo pohodlně bydlet, její návštěva vás překvapí a zároveň přesvědčí o tom, že se tu bydlelo jistě víc než příjemně. To překvapení spočívá hlavně v rozlehlosti stavby, která je z ulice vidět jen nejvyšším patrem, funkčností a moderností, příjemné je vnitřní uspořádání místností a jejich propojení s exteriérem. Bílá barva převládá všude, není tomu samozřejmě jinak ani v koupelnách. Výroby replik obkladů se zde ujala společnost Lasselsberger, repliky umyvadel, van, bidetů a klozetů vznikly ve znojemské výrobě společnosti Laufen. Raritou je místnost, která je naopak obložena celá černě, a tou je koksovna, kam byla vyrobena speciální dlažba, použitá i k obkladům stěn. Zajímavá byla i samotná pokládka, proto v článku najdete i výkres spárořezu.

Rubrika DESIGN tentokrát přinese trochu exotiky a ukáže vám, jak to vypadá, když se vám v koupelně usídlí krajta, hroznýš nebo krokodýl. Jen prozradím, že nejde o živého tvora v teráriu, ale o mírně řečeno neobvyklý dezén umyvadel Výběr VODOVODNÍ BATERIE je v dnešní době na první pohled snadný. Trh nabízí nepřeberné množství typů v široké škále cenových relací. Co odpovědět, když se vás zákazník zeptá, podle čeho se má rozhodnout? Určitě rozhoduje, jak bude baterie zabudovaná, důležitá je volba způsobu ovládání a pak také jeden element, který není na první pohled vidět – „srdce“ baterie, neboli kartuše. Jak by měla být kvalitní, nebo také kolik stovek tisíc pohybů by měla vydržet, se dozvíte z článku, uvedeném jistě oprávněně slovy: Kvalita se skrývá v „srdci“.

Obsah čísla 5