Aktuálně

Domů   /   Časopis Obklady, dlažba & sanita

Časopis Obklady, dlažba & sanita

14. 04. 2012
Časopis Obklady, dlažba & sanita

Jednou za dva roky hostí milánský svátek designu – veletrh I SALONI, také speciální výstavu věnovanou koupelnovému vybavení pod názvem International Bathroom Exhibition.

Letos se tu představilo na 170 vystavovatelů, a mezi jejich stánky hledali to nejzajímavější architekti Zdenka a Michal Janků. Opět si zde potvrdili, že se stírají hranice mezi obytnými a „hygienickými“ místnostmi, koupelna se začleňuje do interiéru a to v jemné barevnosti a často se zajímavým osvětlením, které podporuje relaxační náladu. Zároveň se klasické hrany van a umyvadel proměňují v asymetrické křivky či organické tvary, stojící samostatně v prostoru jako svébytný umělecký artefakt.

Ukazuje to i pohled do rubriky Design, kde si můžete prohlédnout vanu a umyvadlo dalšího oblíbeného tvaru – oválu, a slavný designér Marcel Wanders, který tuto kolekci vytvořil pro společnost Bissaza přiznává, že se inspiroval zcela prostě a jednoduše nejběžnějším tvarem obyčejného mýdla. Nejde však jen o to něco zajímavého vymyslet, důležitá je také realizace. V Lubné u Rakovníka jsme se byli podívat v závodě RAKO 3, jak funguje nejmodernější digitální technologie potisku obkladů a dlažeb. Ta umožňuje vykouzlit na povrchu dlaždice prakticky jakýkoli požadovaný motiv, navíc ji lze kombinovat s technologií plošného sítotisku a pak už design skutečně nemá hranic.

Obsah čísla 4