Aktuálně

Domů   /   3. odborný a didaktický dialog bavorských a českých pedagogů

3. odborný a didaktický dialog bavorských a českých pedagogů

11. 05. 2010
3. odborný a didaktický dialog bavorských a českých pedagogů

Schwandorf – V rámci operačního programu Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko, projektu hornobřízské SŠ a BSZ Schwandorf „Keramiku na stěnu“ se ve dnech 5. a 6 května konal ve Schwandorfu už třetí seminář učitelů obou škol.

Ve středeční teoretické části byly prezentovány zkušenosti partnerských škol s autoevaluací školy, ve druhé části se pak seminář zabýval nejčastějšími závadami při provádění obkladačských prací, reklamacemi a posudky soudního znalce. Praktická část semináře proběhla ve čtvrtek ve firmě Teich v Kelheimu a týkala se opracování různých druhů přírodního kamene.

2Semináře se kromě pedagogů obou škol zúčastnili i hosté z Krajského úřadu Plzeňského kraje ( Ing. Přibáň, Ing. Khaurová, Mgr. Navrátilová), zástupci profesních sdružení a firem, se kterými hornobřízská škola spolupracuje ( Silikátový svaz, Cech obkladačů ČR, Henkel ČR), ale také obchodní rada – konzul Generálního konzulátu ČR v Mnichově pan JUDr. Karel Mroček. Ve svém vystoupení v závěru semináře podpořil projekt napomáhající zkvalitnění výuky budoucích obkladačů, ale i vzájemnému poznávání občanů obou sousedních zemí.

Příští seminář pedagogů se uskuteční v listopadu t. r. v Horní Bříze, výměnný studijní pobyt hornobřízských žáků oboru Obkladač ve Schwandorfu je připravován na měsíc říjen.

zdroj: www.stredniskolahb.cz